iwetax

Slepice- je vám jich líto?

http://www.de­nik.cz/regiony/po­zar-zlikvidoval-drubezarnu-nepr20110910.html

Teda, takovej život v malinký kleci a ještě hnusná smrt bez možnosti se zachránit ☹ Jo a vejce v obchodě nekupuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Je to jen o penězích...­...Taky vajíčka v obchodě nekupuji

Další odpovědi
Terryle

Já vajíčka v obchodě teda kupuju, ale snažím se vybírat aspoň ty s označením „z podestýlkového chovu“. Snad to je aspoň o něco lepší než ty klecovky… to je fakt otřes.

suaeda

Bohužel klecový odchov nosnic je děs. Dříve jsme měli na dvorku 10 slepic, které si žily jak královny a vajíčka od nich to bylo úplně něco jiného než si nyní kupuji. Ale nevím, kde mám sehnat jinak vejce než v obchodě. A zda jsou od slepic, které mají podmínky k životu lepší nebo horší to nezjistím.
Nejhorší je, že v halách velkochovů, kde je 10 – 20 tis. nosnic stačí když vysadí klimatizace. Ty chudáci se udusí.

elektrikář

Byla doba že chodil policajt sepisovat kolik kdo má slepic a určité množství se muselo odvádět do zběrny.Pojízdné kurníky které se vozily na posečené pole, Jinak by ve mněstě nikdo vejce nesehnal.Na vesnici vykupovala vejce jednota. Babky chodily vymněňovat vejce za mouku . Občas je přinesli děti a kupovali si za ně bombony.

mosoj

Vejce nekupujete a co ostatní jídla a polotovary ve kterých jsou vejce ?
To neznamená, že se mně to líbí. Jenom podotknu, že by potom vejce stálo podstatně víc.

MacChill

Slepice mi přijdou jako moc hezcí tvorové…

Michal Kole

Doufám, že nový občanský zákoník nařídí první zachránit slepice a až pak majetek drůbežárny.

baghira

Požáry se stávají, zaměstnanci i hasiči dělali co mohli. Líto by mi bylo, kdyby se zranil někdo z lidí. Takhle to dopadlo celkem dobře.
A nemám tu možnost získat vejce jinak, než v obchodě.

Konvalinka

většinou máme domácí od babičky, ale když dojdou, tak je normálně koupíme.