Martin Valek

Sleduje mi nekdo mobil?

Volal jsem s dcerou ktera byla v koupelne a po skonceni telefonatu mi vyhledavac v prohlizeci napsal “takze se koupe”, jak je tohle mozne?

Edit: Normalne po skonceni hovoru se na google vyhledavaci objevila tato veta :D

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

…nebylo zapnutý vyhledávání hlasem ???

Další odpovědi
aliendrone

Bože… Když jsem s pár „kryptokonspi­račními škarohlídy“ před cca 25lety řval, že tahle situace nastane – pokud se nezakročí, tak všichni moudří jako ty si ťukali na čelo, že je to úplný nesmysl, že by to lidé „nikdy nedovolili“. A dnes?

Nejen že tě šmírují státní instituce, ale i SOUKROMÉ. Odposlouchává tě Google i YT, odposlouchává tě Facebook – ten už má dokonce patent na dálkové zapnutí mirkofonu (kdybys ho náhodou FB zakázal). Zvykej si, tohle je jen neškodný začátek, tyto systémy jsou prozatím povětšinou v testovacím provozu a nejsou uplatňovány na všech zařízeních. Ale neboj, však se na všechny BRZY dostane. :D :D :D

Počti si a hlavně si uvědom, že jde o „učesané sdělitelné“ informace, pro ty zásadní musíš na darkweb – to se teprve BUDEŠ DIVIT! ;) :)
https://www.id­nes.cz/mobil/tech-trendy/aplikace-odposlouchavaji-reklamy-reklama-odposlech-odposlouchavani-alphonso.A180104_130­104_mob_tech_o­mahttps://www.stu­denta.cz/life/mi­llennials/odpos­louchava-nas-facebook-jak-se-vyhnout-sledovani-von-line/r~1bd34ff­60e8111e9b474ac1f6b220e­e8/

anonym

omylem si zapnul rozpoznávání hlasu (viz https://mobile­net.cz/clanky/nau­cte-se-ovladat-svuj-android-hlasem-a-hezky-cesky-20596) a telefon prostě zadal do vstupního políčka to co si řekl …co je na tom divného ? V každém android telefonu tuto funkci najdete, typicky je to tlačítko mikrofonu přímo na klávesnici nebo ikona mikrofonu uvnitř vstupního pole pro text.

K tomu obvykle stačí i jen déle podržet tlačítko HOME (to je to tlačítko pod obrazovkou uprostřed nebo na spodní liště obrazovky)

Klaproth

Nesmysl, uvažuj trochu. Kdyby tě někdo sledoval, tak ti o tom určitě nebude nic psát do vyhledávače. Takový sledovač by byl totální blb.

Edison

Vyhledávač? Jakej? To mě zajímá… 😁

zjentek

Z podobných důvodů je dobrý nemít nic, VČETNĚ TAJNOSTÍ. Pak člověka trápit nemusí.

Kryšpín

Mobil tablet, chytré hodinky, chytré auto a další zajímavé aplikace je 21 století.

Dochy

Už se mi stalo při lekci AJ.. O něčem jsme diskutovali a telefon se najednou vzbudil a rozhodl se vyhledat zmíněný pojem a hlasitě nás seznámit s výsledky… Pokud je standardně nastaven Android telefon, tak pokud je na na domácí stránce (resp. nejsem si jist zda nutně na první, nebo na té, kde je widget google search) stále poslouchá a pokud má pocit, že zaslechl „OK, Google“ (upozorňuji na slovo „pocit“) začne se pokoušet odchytit z okolí větu, kterou má strčit do vyhledávače… Pokud se mu to podaří, rovnou se pokusí to vyhledat a oznámit výsledek.

Edison

Jeden z důvodu, proč mám vypnutý ovládání hlasem a proč mám tyhle věci vyházený ze shellu.

aliendrone

Edison>>> To je ti prd platný. ; ) :D

Edison

Ale prd. Proti tomu, abych si to sám spouštěl to funguje celkem dobře.