Kryšpín

Sledování přítelkyně je protiprávní?

Kolega zamontoval mini lokátor do kabelky a štěnici do oděvu, údajně začala zanášet do jiného hnízda pokud uvedené objeví a napráská.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je to protiprávní

Další odpovědi
led

Kolega si zahráva s trestným zákonom. Protiprávne porušuje právo na súkromie podozrivej. Už neplatí Zákon Divokého Západu, najprv strieľaj a potom obviňuj. V zmysle zákona podozrivý je nevinný, pokiaľ sa mu zákonným spôsobom nedokáže vina. Pokiaľ má podozrenie, nech vyšetrovanie a prípadné sledovanie podozrivej zverí do rúk PČR.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=avas­t&ei=oLosXeyw­FeaBhbIP8_qYy­AY&q=třestný+zá­kon+sledování+prá­vo+na+soukromí&oq=třes­tný+zákon+sle­dování+právo+na+sou­kromí

https://www.prav­nenoviny.sk/a­nalyzy/neoprav­nene-zasahy-kameroveho-systemu-do-sukromia-fyzickej-osoby podobné platí aj v ČR.

Kepler

Myslím, že by to bylo protiprávní až v okamžiku, kdyby těch získaných údajů začal zneužívat, nebo by se jednalo o stalking – pronásledování. Nejsem ale právník, hraje tam roli i ochrana soukromí.

da ny

K čemu to tomu zoufalci poslouží?
Je to trapně ubohé a věřím, že i trestné.
Kolega je pravděpodobně „trapně žárlivý magor“ nebo marod, který potřebuje pomoc… :).
Nechť si počte na FB (prospěje mu to pro vztahy budoucí):
https://www.fa­cebook.com/pe­trcasanovafir­stclass/
;-D
Může si pořídit i nějakou knihu … (Petr Casanova)

Pokud je takto „vynalézavý“, chápu, že ve vztahu je něco špatně, hlavbě z jeho strany a pochopila bych i případné „zanášení“.Někdo neumí druhému čestně nalít čistého vína…
Pokud je ve vztahu žena nespokojená/neš­ťastná, bývá často na vině právě muž..

klumprt

Zajímavá otázka. Takto z první rány se domnívám, že to jednání nebude trestným činem. Mohlo by ale být předmětem soukromoprávní žaloby na ochranu osobnosti.
Tu trestněprávní rovinu ještě přezkoumám a případně zkusím doplnit odpověď později.

aliendrone

Myslím, že to protiprávní je, ale nejsem právník. Co ovšem vím je to, že tvůj kolega je 100let za opicemi. Copak nemá ta jeho přítelkyně „chytrý“ MOBILNÍ TELEFON? (nejlépe s Androidem) ;) :D :D

Kryšpín

Aliendrone, dáma kolegy má stařičký telefon, tudíž nemohl se napíchnout.

Jinak měl jsem románek s vdanou paničkou zaplula na sedadlo do pojezdu vyndala mobil a zavolala broučánku nýní budu tři hodiny na poradě šéf nemá rád jakékoliv rušení, poté se ozvu. Vyndala baterii, Sim kartu, kousek alobalu a zabalila, prostě emancipovaná moderní dáma a jeli jsme na chatu.

Kryšpín

Kolega má názor, já to nedělám ohledně omezení ale pro její bezpečnost může jí někdo přepadnout, okrást, unést a pod. Policie nemůže být všude. Jelikož jsou paragrafy zakroucené, tak s případného stíhání lze se vykroutit.

Dochy

led: Zaúkolovat PČR sledováním osoby podezřelé z nevěry? Vážně?? 🙂

led

Ja sa nebavím o nevere, ale o protiprávnom konaní kolegu.

Postup, ktorý kolega používa aj s vykonaním hrozby „pokud uvedené objeví a napráská“ už je násilné obťažovanie a vyhrážanie ohrozenim zdravia priateľky. Políciu môže zavolať naňho práve sledovaná osoba, ktorá sa bude cítiť ohrozená na zdraví.

klumprt

Není protiprávní jako protiprávní. Trestné není totéž, co protiprávní. Trestné je podmožina protiprávního. Čili za mě, je to protiprávní ale ne trestné.

led

Kepler mýlite sa.

Kepler

Já myslím, že ne. Pokud toho nebude nějak zneužito, není to právně napadnutelné. Prostředků ke sledování existuje víc, třeba i to, že bude chodit 50 m za sledovanou osobou. Pokud si poznatky žárlivec nechá jen pro sebe, může babu opustit – je to jeho věc.

Edison

Co znamená právně napadnutelné? Každý má právo na soukromí. Pokud toto soukromí někdo naruší, je to co…? Narušením soukromí se rozumí nikoli nějaké zneužití, ale pouze to že ten druhý „ví“. To, dle mého skromného názoru, je narušením soukromí.

led

Len v prípade, že ona nebude mať „námietky“ pre podozrenie zo sexuálneho obťažovania, alebo zasahovania do jej súkromia (ak viackrát zbadáte neďaleko seba tú istú osobu na rôznych miestach tu hneď začne podozrenie zo sledovania. To nie je z TV).