caperland

Sledovani pres IP adresu

Je mozne, aby, nekdo, kdo zna moji IP adresu, me pomoci ni sledovala na notebooku ( jako co tam delam)

Odpovědi
anonym

Pokud pouze zná IP a

  • je veřejná, je to možné – ale jen síťovou komunikaci
  • je neveřejná (což je obvyklejší), pak ne – sledovat síťové aktivity by mohl jen provider

Jiná situace by byla, pokud ten „někdo“ má/měl možnost tvůj počítač konfigurovat a instalovat na něj programy – to pak, případně, může sledovat úplně všechno a bez ohledu na to, zda je IP veřejná či ne.

arygnoc

dnes už nie.
teda – skoro nie, lebo keď niečo niekto chce (aspoň v IT), dá sa všetko, i keď je to neraz na hrane zákona.

Melkor

Pouze pomocí IP adresy se nelze. I když vlastně např. Google Vás takhle může sledovat (zaznamenat ip adresu a dotaz) nebo různé webové můžou pomocí IP adresy pozorovat Váš pohyb po stránkách. Jinak se o vás člověk který má Vaši ip dozví asi tak to, co mu vyleze po zadáni té IP do googlu.

jáára

dřív se dali dělat různý věci… teď je to trochu složitější.