bolak

Sledování majetku pro případ krádeže

Existuje nějaké nenápadné lokační zařízení, které bych připnul třeba na kolo nebo na nějaký drahý majetek, abych si ho v případě krádeže mohl sám vystopovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Existuje, jsou podobné věci jako například při sledování odcizených aut.

Další odpovědi
Michal Kole

Technicky je to možné, ale legislativně to není dořešené

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/ex­kluzivne-na-ct24/133906-sledoval-nove-majitele-sveho-ukradeneho-notebooku-ted-celi-zalobe/

kapka

Třeba toto, ale je to určeno hlavně ke sledování dětí. http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-rodina-deti/146084/sl­edovaci-zarizeni-deti-bezpecnost-vs-konec-soukromi.html

nebo

http://www.ali­enmode.cz/cs/ca­talog/gps_gsm_­gprs_mini_trac­ker_lokator_v_pri­vesku
Doplňuji:
Článek /odpověď Michal Kole/ popisuje situaci, kdy byl poškozenému ukraden notebook, poškozený se dokázal z jiného pc na dálku připojit na tento nb a mohl sledovat, co se na něm právě děje. Které internetové stránky jsou navštěvovány apod. Pomocí webkamery dokázal zachytit i fotografie nových „majitelů“ nb. Materiály dodal policii a nb byl vypátrán. Bylo vydáno povolení k domovní prohlídce a ukradený nb byl zabaven. Pochopila jsem, že potud bylo legislativně vše v pořádku.

Problém, a to z nadpisu nevyplývá, byl v tom, že poškozený dostal, při své IT inteligenci, hloupý nápad zveřejňovat na internetu informace a hlavně fotografie rodiny, která nb momentálně vlastnila, ale ani nevěděla, že je kradený. Ostatně sami šli nb vrátit na policii, když se dozvěděli z netu a zmédií, jak jsou „slavní“. Jejich rozhořčení plně chápu. Okradený se vůči nim dopustil trestného činu. Oni vůči němu ne, nb mu neukradli.

Na samotném vysledování odcizené věci nic protizákonného tedy není.

kapka

Oprava- noví majitelé nb se přihlásili na policii dříve, než bylo vydáno povolení k domovní prohlídce. Nb by byl jistě zabaven, i pokud by se sami nepřihlásili.

Trochu jsem to v odpovědi popletla a všimla si toho až po odeslání. To ale na smyslu sdělení zas až tak moc nemění.