Šlechtické tituly – kdy byly zrušeny?

A jak ted oslovovat Schwarcenberga?

Nejlepší odpověď
kropitko

Aristokratické tituly udělené v českých zemích nejsou platné, byly u nás zrušeny zákonem 61/1918 Sb.
Aristokratické tituly udělené v zahraniční platí u nás, pokud mají oporu v zákonodárství příslušné země. Tyto šlechtické tituly mají mnohem blíže k funkci střátních vyznamenání, než že by označovaly příslušnost ke šlechtě. Jejich nositelé jsou významné a zasloužilé osobnosti.

Více zde,,

Doplňuji:
No a pokud se nepletu, tak Schwarcenberg je kníže, každopádně ho oslovují kníže Schwarcenberg,,,,,

Zdroj: http://www.aris­tokracie.cz/for­tes-fortuna-adiuvat/

Další odpovědi
anonym

http://www.aris­tokracie.cz/pro­ducts/zakon-61-1918-sb-o-zruseni-slechtictvi/

vagra

Nepatří k lidem,se kterými bych se chtěl setkat.
Ale kdybych musel,třeba kdyby si ke mně přisedl v hospodě? – Karle? 🙂
Vážně-jako každého jiného neznámého člověka.Muselo by mu stačit-pane…

ten který je

Pane Vagro nemusíte se obávat že pan kníže Schwarzenberg by se v restauraci choval povýšeně a Vy by jste ho musel titulovat pane kníže.V rámci předvolebních setkání s občany pan Schwarzenberg navštívil i jednu restauraci v mém bydlišti a vězte že se choval zcela normálně a diskutoval s lidmi zcela běžným způsobem.