Avatar uživatele
annas

Šlechtí práce i ty jedince, jimž nejde od ruky a sklízejí jen shnilé plody své práce? Nebo jim práce nerozumí?

Murphyho zákony
„„Gioiova teorie: Člověk s nejmenší kvalifikací do všeho mluví nejvíc.“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Andělé, johana 56, Drap, briketka10, gagaga, sesednizkola, Danina65, Rokio před 2496 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud práce nepřináší víc škody než užitku, má své opodstatnění. Nejhorší je být líný a nedělat nic. I oboustranně levoruký člověk tak sbírá zkušenosti a pokud je i dostatečně moudrý, poučí se ze svých chyb.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1, ivzez Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Šidlo

Odpoveď byla označena jako užitečná

veď práve.......tá frustrácia z neúspechu a nevedomosti plodí agresivitu

a bohužiaľ, v bývalom Čs je tu tiež silná vrstva fachidiotov, ktorí si myslia, že ak majú firmu/ 2 vysoké školy, tak sú experti na celý vesmír a teraz si zaslúžia od spoločnosti božské pocty, lebo za socíka boli oproti delníkom na druhej koľaji…IQ na streche, EQ v suteréne a charakter medzi fosíliami.....často hovoria v TV veci úplne mimo realitu

práca šľachtí, ale spoločnosť o šľachtu nestojí......poc­tivo a súčasne kvalitne pracujúcim sa lempli a fachidioti radi vysmievajú

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Myslím, že to nejde moc slučovat. Podle mne i takové nemehlu, které má obě ruce levé je prací zušlechťováno. I takový člověk si získá jisté zkušenosti, návyky a podobně. Pravdou je že zřejmě nezíská takový obdiv a uznání, jako člověk zručný a šikovný. Obdobné to může být i s prací duševní. I případy kdy člověku práce nerozumí přinášejí mnoho poznání. Mohou však být i případy kdy člověk odvede svou práci, problém však může mít v tom, že je příliš skromný a málo průbojný a nedokáže svou práci dostatečně prodat.
Nejhorší situace nastává, když danému jedinci práce smrdí, nebo je na ni alergický. To nepřináší nikomu nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

„Práce šlechtí člověka“. Bez rozdílu! A dále- „s chutí do toho a půl je hotovo“. Práce nejde většinou „od ruky“, když se do ní jde s nechutí a pouze z „musu“. A někdy sklidí „shnilý plod“ i šikula. Na to platí zase „kdo nic nedělá, nic nezkazí“ a „chybami se člověk učí“. A práce mi rozumět nemusí, pouze já musím rozumět jí a dělat ji s chutí. Ale, přiznám se, do některé se mi někdy taky nechce. ☹ Třeba teď vybírat sejnkruvňu, což mě taky čeká.:-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Práce nerozumí nikomu.
Snad naopak…

„Shnilé plody práce“?
Možná u nájemného vraha…

Většinou práce člověka šlechtí,
snad s výše zmíněnou výjimkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
still

:D
http://web-o-vsem-pro-vsechny.bloger­.cz/obrazky/web-o-vsem-pro-vsechny.bloger­.cz/fixed_2.jpg

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek