annas

Šlechtí práce i ty jedince, jimž nejde od ruky a sklízejí jen shnilé plody své práce? Nebo jim práce nerozumí?

Murphyho zákony
„„Gioiova teorie: Člověk s nejmenší kvalifikací do všeho mluví nejvíc.“

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud práce nepřináší víc škody než užitku, má své opodstatnění. Nejhorší je být líný a nedělat nic. I oboustranně levoruký člověk tak sbírá zkušenosti a pokud je i dostatečně moudrý, poučí se ze svých chyb.

Další odpovědi
Šidlo

veď práve.......tá frustrácia z neúspechu a nevedomosti plodí agresivitu

a bohužiaľ, v bývalom Čs je tu tiež silná vrstva fachidiotov, ktorí si myslia, že ak majú firmu/ 2 vysoké školy, tak sú experti na celý vesmír a teraz si zaslúžia od spoločnosti božské pocty, lebo za socíka boli oproti delníkom na druhej koľaji…IQ na streche, EQ v suteréne a charakter medzi fosíliami.....často hovoria v TV veci úplne mimo realitu

práca šľachtí, ale spoločnosť o šľachtu nestojí......poc­tivo a súčasne kvalitne pracujúcim sa lempli a fachidioti radi vysmievajú

Drap

Myslím, že to nejde moc slučovat. Podle mne i takové nemehlu, které má obě ruce levé je prací zušlechťováno. I takový člověk si získá jisté zkušenosti, návyky a podobně. Pravdou je že zřejmě nezíská takový obdiv a uznání, jako člověk zručný a šikovný. Obdobné to může být i s prací duševní. I případy kdy člověku práce nerozumí přinášejí mnoho poznání. Mohou však být i případy kdy člověk odvede svou práci, problém však může mít v tom, že je příliš skromný a málo průbojný a nedokáže svou práci dostatečně prodat.
Nejhorší situace nastává, když danému jedinci práce smrdí, nebo je na ni alergický. To nepřináší nikomu nic.

Jiří Bohumil

„Práce šlechtí člověka“. Bez rozdílu! A dále- „s chutí do toho a půl je hotovo“. Práce nejde většinou „od ruky“, když se do ní jde s nechutí a pouze z „musu“. A někdy sklidí „shnilý plod“ i šikula. Na to platí zase „kdo nic nedělá, nic nezkazí“ a „chybami se člověk učí“. A práce mi rozumět nemusí, pouze já musím rozumět jí a dělat ji s chutí. Ale, přiznám se, do některé se mi někdy taky nechce. ☹ Třeba teď vybírat sejnkruvňu, což mě taky čeká.:-(

ivzez

Práce nerozumí nikomu.
Snad naopak…

„Shnilé plody práce“?
Možná u nájemného vraha…

Většinou práce člověka šlechtí,
snad s výše zmíněnou výjimkou.

still

:D
http://web-o-vsem-pro-vsechny.bloger­.cz/obrazky/web-o-vsem-pro-vsechny.bloger­.cz/fixed_2.jpg