Ametyst

Slavili Slováci 28. října výročí vzniku Československa?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nevím, ale protože jsem kdysi v TV viděl, že slaví vznik Slovenského štátu (1939), tak bych s tím moc nepočítal. Venkoncem i mně uniká smysl 28. října (a nejen toho) v dnešní době. :)

Další odpovědi
led

Bolo oficiálne kladenie vencov k pamätníkom T.G.Masaryka a M.R.Štefánika v Bratislave.

Mnohí mocipáni a závislí Slováci, si myslia, že ak nebudú spomínať, skutok sa nestal. Zabúdajú, že minulosť nemožno vymazať, len zamlčať. Skutok sa stal, aj keď nechcú spomínať.
Preto sa našli mnohí, ktorí vznik Československej republiky spomínali.

marci1

Slováci letos poprvé slaví 28. říjen. Poslanci povýšení dne na státní svátek schválili minulý rok v listopadu. Volno ale naši východní sousedé nemají.
Dosud se 28. říjen, den vzniku samostatného československého státu, slavil na Slovensku jen jako památný den. Loni v listopadu ale slovenští poslanci schválili přesunutí 28. října z památných dnů mezi státní svátky. K pěti státním svátkům tak přibyl šestý. 🙂
Zdroj: https://tn.no­va.cz/zpravodaj­stvi/clanek/447182-slovaci-slavi-poprve-28-rijen-jako-statni-svatek?campaig­nsrc=tn_clipbo­ard

paul1

I to časem bude, všechno chce svůj čas. Tento svátek se na Slovensku slavil, ale jen do r. 1998.

Zdroj: https://ct24.ces­katelevize.cz/ar­chiv/1435309-osudy-28-rijna

Disraeli

Jsme prakticky jediná země (nástupnické po rozpadu R-U), která tento svátek vyloženě slaví.
(To nepíšu jako nějakou chválu pro Česko/Čechy).
Slováci to někteří jistě slavili -památečně, nikoli svátečně, a jako státní svátek to nemají (v tomto ohledu slaví pouze vznik slovenské republiky, tedy 1. ledna) a horlivě to taky nevnímají.