Slaví se jméno Silvestr ve více zemích? Mají ho v kalendáři i v Americe?

Doplňuji:
Tak dozvím se to nebo ne¿

Odpovědi
quentos

ano, v Americe má rovněž svátek 31. prosince.
Doplňuji:
to vím taky, že se tam svátky neslaví. Ale odkud by tedy zdrojová webstránka čerpala údaje?

Zdroj: americannameda­ycalendar.com/ma­le_s.html

kapka

Quentosi, to je zvláštní, teď jsem si psala se sestřenicí, co žije už spoustu let v Americe a ptala jsem se jí na to a ona mi odepsala, že se v Americe jmeniny vůbec neslaví, v kalendáři jména nejsou, takže ani Silvestr. Den 31.12. se nazývá New Years Eve.
A mám to potvrzeno i z dalšího zdroje, od další kamarádky, co žila v USA a teď žije ve Velké Británii. Je to tak. Ani tam nejsou v kalendáři jména.

anonym

v Americe se silvestr neslaví,slaví se jen příchod Nového roku,Kapka má pravdu jména se tam neslaví jen narozeniny

kapka

Tak jsem trochu pátrala v Quentosově odkazu a zjistila jsem zhruba toto: Jedná se o kalendář, který vymysleli pánové Matt Pekkola a Matt Norman, poprvé jej zveřejnili v roce 1982. Od té doby jej vedou a aktualizují. Jména přiřazují k datům mimo jiné i podle dat narození významných američanů.

Je to od nich určitě záslužná činnost, které se věnují už skoro 30 let. Inspirovali se v Evropě, prostě jim bylo líto, že amíci nic takového nemají. Nakolik je ale jejich kalendář v povědomí lidí, to nevím. Možná se jím někteří lidé opravdu řídí, ale určitě to nebude mít takovou odezvu jako evropský kalendář.

Osobně mi to trochu připomíná, jako když tady někdo vymyslí psí kalendář. Dalo by se to tak možná chápat, ne? V tom smyslu, že kdo chce, může se jím řídit, ale nijak oficielní a masově rozšířené to není.

anonym

A co Evropa?

kapka

Velká Británie, jak jsem psala, také kalendář se jmény nemá. Irsko prý ano, to mám zase od jedné kamarádky. Jinak nevím.