LucinkaLLL

Sladkosti – hubnutí

Když si dám jednou v týdnu nějakou sladkost (např. buchtu) je to špatně? Jím zdravě a snažím se zhubnout.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud se to vejde do tvé kalorické bilance pro hubnutí tak je to jedno !
Něco jiného je snažit se zhubnout a něco jiného je zhubnout.

Další odpovědi
anonym

Špatně to rozhodně není. Hloupost by byla nedat si nic sladkého a tělo tak dostat do stresu. Potom by chuť na sladké byla příliš velká a nešla by včas zastavit. Zkus občas buchty nahradit nějakou musli tyčinkou a něčím pro žaludek stravitelnějším. Vhodná budou např bebéčka.

ivzez

Na rozdíl od Ocko si myslím, že to rozhodně je špatně.

Máš-li v době, kdy se snažíš zhubnout, chuť na sladké,
dej si místo buchty kousek ovoce nebo hrst ořechů či hrozinek.

V žádném případě nedoporučuji „müsli tyčinky“.
Mnohem lepší je připravit si vlastní müsli – směs ovesných vloček
(vločky lze pro lepší stravitelnost na sucho opražit) s ořechy.

Müsli pak střídavě kombinuj bílým jogurtem, hrozinkami,
kouskem jablka či jiného ovoce.

Najíš se a současně potlačíš chuť na sladké.
Doplňuji:
V kombinacích jsem zapomněla zmínit med.
Ale s medem radši opatrně.

cochee

Jedna buchta týdně je ok. Mysli, ořechy, rozinky nic neřeší, obsahují stejně nebo více energie. Všechno spousta cukru a tím kilokalorií/ki­lojoulů. Nakoukni do kalorických tabulek. Není samozřejmě buchta jako buchta, ale většina (komerčních) buchet má cca 15 kJ/g, málokdy přeskočí 20, Zato vlašáky – 27 kJ/g, müsli není tak hrozné – kolem 20, rozinky jsou srovnatelné s buchtou. Ono je sladké a sladké – buchtu ořechy ani rozinky nenahradí. Někdy máme chuť na závin, někdy na sušené švestky třeba.

STUDENTKAEVA

Neni dulezity ani kolik tech buchet sniz ale kolik ma kalorii a kdyz si vemes buchtu a pak si jdes treba zacvicit ci zasportovat tak je to kdyz poradne makas jako bys nic nejedla…

novaklen

Já si myslím, že pokud to opravdu bude jednou za čas, tak to až tak nevadí. Z vlastní zkušenosti ale můžu říct, že pokud se člověk snaží zhubnout, tak je nejlepší vyřadit sladké úplně. Mně osobně to dost pomohlo. Super je i to, že člověk pak nemá tak vysoké riziko vzniku diabetu, viz https://www.bi­omag.cz/diabe­tes-cukrovka/