Cole

Slabý signál u parkovacích senzorů jednotka-LCD?

Zdravím,
mám na Felicii dodělané zadní parkovací senzory.
Jednotka je ukryta v kufru kde je napojena na napájení ze zpátečky (žárovky parkovačky) a do jednotky jsou zapojeny senzory. LCD display je napájen po otočení klíčku zapalovaní a aktivuje se při zařazení zpátečky. Přenos jednotka-LCD display je bezdrátově.

Vše vždy fungovalo, nyní přestalo. Když ale dám ruku na jednotku nebo na LCD display (k vnitřním anténám), opět vše funguje, po oddálení ruky nikoli. Napadá mě, slabý bezdrátový signál. Kde může být problém? Setkal se s tím někdo?

Budu velmi vděčen za každou radu nebo info.

Odpovědi
JájsemRaibek

Zima, vlhkost, sníh, vše může být příčinou. Těžko radit. Zkusil bych odmontovat, dát do tepla a vysušit, možná zase bude šlapat.
S bezdrátem zkušenost nemám, měl jsem kabel.

mosoj

Překontroluj napájení jak čidel tak přijímače. Může se jednat o vzniklý přechodový odpor.

Cole

To je vpořádku, jednotku i přijimac – display- jsem mel rozebrane, soucastky zkontroloval (kondiky a diody), proletoval na studeňáky ale vysledek žádný.
Jestli zkusit vymenit rezonator nebo neco podobneho?