hippeace

Skype na Ubuntu?

často čtu že se dá na ubuntu nainstalovat skype ale nikde jsem ho nesehnala. Je to vubec pravda? Jestli ano můžete dat odkaz? v Centru softwaru není. a když už jsem u toho kde sehnat to Windowsové prostředí na spouštění Win programů?
Doplňuji:
díky tak já se tam podívám znovu :/ proč? protože ve škole pracujeme s programy které do linuxů prostě neseženu mám sice Wn na tomhle pc ale ráda bych se jich zbavila uplně to přepínání mě zachvíli zničí a když něco podě*ám ve wiknech tak se mi to promítá i do ubuntu

Nejlepší odpověď
Bedy

Pro Krista Pána.. na co instalovat Wine, když Skype existuje ve verzi pro Linux?
Wine instalujte opravdu v nezbytně nutných případech – Wine je svým způspobem dole velká díra do systému.

Skype si můžete stáhnout z oficiálních stránek – http://www.sky­pe.com/cs/dow­nload-skype/skype-for-computer/ – tam si zvolte distribuci, tedy Ubuntu a konkrétní verzi.

Další odpovědi
badisko

http://www.sky­pe.com/en/dow­nload-skype/skype-for-computer/ je tady …na strankach skype…podivej se dolu a vyber distribuci kdyby jsi napsala jaky mas ubuntu tak ti poslu prikaz na terninal…ale tohle postaci
Doplňuji:
to prostedi je wine mrkni zde …http://www.go­ogle.com/sear­ch?client=ope­ra&q=wine+for+u­buntu+download+fre­e&sourceid=ope­ra&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest ale najdes ho normalne v softu kdyz daz vyhledat wine…jinak ti to nedoporucuji ..vzdyt pro ubuntu je tolik uzasnejch programu free proc cpat do linuxu …win programy…

KdoSiOdJinud

Pro skype zadej do terminálu a potvrď:
sudo apt-get install skype

Pro wine:
sudo apt-get install wine

badisko

no kdyz neni zbyti…tak to snad pofachci …ale nektere programy ti stejne nemusi jit spravne otestuj a uvidis no..