panenka

Skype měl výpadek miliony lidí se nikám nedovolaly

Milióny lidí na celém světě nemohlo ve středu využít bezplatných služeb internetové telefonní služby Skype. Vedení společnosti se omluvilo a problémy, které přetrvávaly ještě ve čtvrtek ráno, postupně řeší.
Potíže měli ve středu uživatelé od Japonska přes Evropu po Spojené státy. Buď se vůbec nemohli přihlásit, anebo byl hovor po chvíli přerušen. Skype nezná přesnou příčinu, ale „technici pracují bez ustání na tom, aby se věci vrátily k normálu“.

Společnost naposledy zaznamenala tak rozsáhlý výpadek před třemi lety. Tehdy byla na vině softwarová chyba. Služba je řízena z centrálního serveru, čímž se může stát, že technický problém na centrále vyřadí celou síť.

„Výpadky jako je tento bereme vážně a uživatelům se za nepříjemnosti omlouváme,“ řekl stanici BBC Tony Bates z vedení společnosti.

Bates přitom nevyloučil možnost pirátského útoku. „Zkoumáme všechny cesty,“ řekl a doplnil, že v důsledku výpadku se neuskutečnilo okolo deseti miliónů hovorů

Odpovědi
anonym

Už běží!

annas

Mně to celkem nevadilo. Ale dnes ráno naskočil.

SimcaKupkova

Ano ale dnes už funguje…