paulii

Skvrna na obleceni

Pro domacim pokusu na chemii sem rozehrival umelou hmotu a kousek mi ukaplo na kalhoty. Jelikoz jsou kalhoty znackove potreboval bych skvrnu odstranit. Poradil by mi nekdo jak skvrnu odstranit bez toho abych poskodil kalhoty? Dekuji

Odpovědi
Pájo

Použijte žehličku a zatavený plast se s ní pokuste opětovně roztavit a odstranit. Skvrnu přežehlete přes kousek tkaniny (kousek bavlněné látky), plast se vsaje do toho kousku látky. Pokud by hrozilo „propití“ plastu dále (např. na druhou stranu nohavice), skvrnu dostatečně podložte i vespod dalším kouskem látky.

Je nutné, abyste na žehličce nastavila vhodnou teplotu, která bude tavit plast, ale nepoškodí materiál kalhot!

S plastem jsem to doposud nezkoušel, ale s voskem přes kopírák a přežehlit… to funguje výtečně. Princip je podobný, takže by to při trošce šikovnosti mělo fungovat také.