Skvrna na kožíšku

kožíšek (obrácený beránek) jsem si vlastní neopatrností ušpínila krémem z dortu. Můžete mi poradt, jakým způsobem ho mám vyčistit?
Předem děkuji

Nejlepší odpověď
kenyrts

Mastné skvrny
Mastné skvrny patří k nejčastějším. Čerstvé a menší mastné skvrny na vlněných tkaninách lze většinou odstranit teplou vodou s pracím práškem, případně můžeme použít benzínový čistič nebo 3% čpavek se solí. Podobně odstraníme mastnotu z pletenin – naneseme na ně prášek na praní smíchaný na kašičku s vodou. Čpavek pak vymyjeme octovou vodou. Ještě čerstvé mastné skvrny lze také posypat škrobovou moučkou a nechat ji 10 minut působit, pak setřeme a vykartáčujeme. Obdobně použijeme mletou křídu. Zaschlé mastné skvrny vyčistíme benzínem, pak teprve posypeme škrobovou moučkou, a po zaschnutí vykartáčujeme.

Mastnou skvrnu podle jiného receptu nejdříve vyžehlíme mezi 2–3 vrstvami savého papíru, část se vpije, zbytek vyčistíme benzínem. Savý papír je při čištění mastných skvrn účinný, ale spotřebuje se ho poměrně velké množství – musí se přikládat po nasáknutí mastnotou opět čistý. Nebo můžeme flek posypat solí a třít savým papírem. Sůl opakovaně vyměníme, dokud skvrna nezmizí. A nebo skvrnu potřeme bílým mýdlem rozpuštěným v benzínu v poměru 1:10 a po hodině směs smýt čistým benzínem.