bolak

Skutečně toto funguje nebo ne to nějaký podvod?

http://archiv­.aukro.cz/les­ni-houby-zive-podhoubi-pro-listnate-stromy--i4377145567

Doplňuji:
Agneta: To jako fakt? To je nějaký aprílový vydání ne? :))

dyť tady www nebo kdo říkal že musíš mít nějakou síť podhoubí pod zemí, aby ti tam vyrostli houby, a že ta se tvoří roky..

Nejlepší odpověď
Agneta

To víš, že to funguje :DDD
http://www.you­tube.com/watch?v=Uq­sgsHC7GOI
Doplňuji:
Viděla jsem o tom pořad…že to podhoubí má(si „vydržuje“)každý strom, který na sebe trochu dbá, rozumíš, který chodí na koncerty a ták…:DDDno a teda hlavně ty lesní, ale bez obav i ti „domácí na zahradě“…ti už o podhoubí taky slyšeli(v dnešní době – samý internet…):DDD

Další odpovědi
anonym

Funguje, ale:

  • musíš mít pro ´sadbu´ kvalitní podmínky (nestačí balík/pytel sena, jako pro hlívu)
  • musíš ty podmínky mít vhodné dlouhodobě
  • nesmíš zezačátku počítat s ´metráky´ úrody

beer

Osobně bych byl s hodnocením funkčnosti přinejmenším veeelmi obezřetný..

Mycelium některých hub se do předem a pečlivě připravených substrátů úspěšně očkuje už roky (žapion, hlíva…), u těch v odkazu mám ale obavy ☹ Jejich mycelium se skutečně nevytvoří v závislosti na mnoha aspektech jen tak a trvá to vesměs velmi dlouho – rozhodně bych proto neočekával úrodu v jednom roce !
Nevím co vše se píše v příbalovém letáku, zkušenosti s produktem nemám ani zprostředkované a obrázky určitě nelze považovat jako důkaz úspěšnosti sadby.

Můj názor je ten, že fungovat to ‚nějak‘ může, ale určitě ne zcela tak, jak se uvádí. Cena je z mého pohledu až neadekvátně nízká, takže není problém zakoupit a holt to vyzkoušet ))
Doplňuji:
Chyba – cosi při korekcích vypadlo, tedy edit „..a trvá to vesměs velmi dlouho, než vyrostou plodnice a v závislosti na podmínkách nemusejí vyrůst vůbec – rozhodně..“

www

Spíše to nebude fungovat než ano.
Celkem přesně to prospal dole kolega houbař, oni ti zkrátka prodají podhoubí, nikde ale neuvedou, že se plodnic nemusíš vůbec dočkat 😁 To podhoubí klidně už můžeš na staré zahradě mít roky, že zatím nic ‚nevyrostlo‘ záleží na spoustě dalších faktorů !