Avatar uživatele
zjentek

Skutečně se protiklady přitahují?

..mně se to nějak nezdá. Když opomeneme fyziku, tak jak je to myšlený? Prosím vysvětlit, jsem sám, nikoho nijak nepřitahuju a naopak, takže nechápu. Nebo počkat- to jakože psi přitahujou lidi a naopak? Nebo jak je to myšlený správně?
No tak příkladově- já jsem bílej, ale černí mě teda vůbec nepřitahují a nebo jsem štíhlej, ale „tučný“ mě taky nijak nebere ..a nebo ti „chytří“- no ty mě doslova iritujou, i když podle toho pravidla protikladů by mě teda měli přitahovat ..tak jak to je?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1, Agneta před 3093 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Z pohledu filozofie – existuje zákon jednoty a boje protikladů, jinak také zákon rozporů.

Podle zákona dialektiky se veškeré dění, veškerý vývoj, život odehrávájí v souhře protikladných sil – jejich bojem (rozpory) vznikají a zanikají věci

Třeba – učitel a žák – jrou protiklady – ale jako celek, tedy jednotu, tvoří vyučování, v širším slova smyslu školu. Aby vše fungovalo tak, jak má, potřebují spolupracovat. Pokud ne, tak vznikají rozpory a protiklady se odpuzují a vznikne nová skutečnost. Jaká – záleží na okolnostech.

Tak to platí i jinde – třeba u vztahů. Protiklady partnerů tvoří celek, jednotu. Jenže „protikladná“ přitažlivost nemusí platit po celou dobu, mezi partnery vznikaji rozpory, konflikty, vše skončí.

Proklady se přitahují se, vývoj přináši rozpory, takže bojuje třeba „dobro“ se „zlem“ – záleží na tom, zda vyhraje přitažlivá nebo odpuzující síla.

Ale jako ve všem i zde platí, že výjimka prověřuje pravidlo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

Nemohu potvrdit, považuji to za pověru:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Přitahují se lidé, kteří mají něco společného, společné zájmy, a přitom je každý jiný a tím se doplňují. Například extrovert – introvert, málomluvný – ukecaný, pěkná holka a td.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ano je to pravda, protiklady lidských povah se přitahují, ale většinou jim to dlouho nevydrží a nechají se „přitáhnout“ k člověku stejné povahy, temperamentu apod. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek