bolak

Skutečně dámy před sto lety omdlévaly kvůli každé pitomině, tak jak to bývá často vyobrazeno ve filmech pro pamětníky?

Nejlepší odpověď
quentos

Jistě, zejména kvůli tomu, že bývaly sešněrovány korzetem. To se pak omdlévá jedna radost, stačí k tomu málo, klidně i bez příčiny.

Další odpovědi
GM

Ano. V lepší společnosti patřilo omdlévání k bontónu.

petra15

… nebo jak kricely, kdyz videly nahateho chlapa- je naprosto nereane a hloupe od nejakeho rezisera, kdo se na to ma divat ?

Kocuro Pablo

Taky mě to zajímalo. Asi tolik: tehdy nosily ženy, asi ty z lepší společnosti šněrovačky, tj. Korzet, co je silně stahoval. Dokonce měly zdeformovaný hrudní koš. Spodní část hrudního koše ohnutá dovnitř. Měly štíhlý vosí pas, tehdy to bylo IN. Ale zdravotní problémy a určitě se také nemohly pořádně zhluboka nadechnout. Proto sklony k omdlévání…

marci1

Zčásti to bylo z velmi upnutých korzetů, zčásti to také rády simulovaly. Předstíraly tím svou křehkost, jemnost. 🙂

Kelt

Je třeba vzít v úvahu, jaká byla tehdy filmová technika, rekvizity, co mohly natáčet. Každý děj je třeba něčím spestřit, okořenit, proto to omdlévání dam. I když příčiny mohou být i v těsném oblečení, korzetu.

iceT

Petra15-před sto a více lety bylo jaksi nemyslitelné,aby muž jen zahlédl odhalený ženský kotníček,to bylo obrovské faux-pa,natož aby se někde promenoval nahatej chlap.Ono stačilo,aby se žena bavila s mužem sama bez doprovodu a dámy omdlévaly,pokud se to nekdo dozvěděl.

bolak

petra15: já bych taky křičel