simir7

Zkušební doba a dlužná mzda – poradíte?

Dobrý den.Jsem ve skušební době a zaměstnavatel mi nezaplatil mzdu.Pokud projdou zákoné lhůty a zaměstnavatel nezrušil pracovní poměr ve skušební dob mám nárok k dlužné mzdě i na odstupné.

Skušební doba a dlužná mzda.

Nejlepší odpověď
ivzez

Ta doba je zkušební (nikoliv Skušební), za otázkou se píše otazník (?)
a nárok na odstupné v případě zrušení pracovního poměru zaměstnancem
kvůli dlužné mzdě není už (tuším) od 1. 1. 2013.
_____

Pokud zaměstnanec zruší pracovní poměr kvůli dlužné mzdě, vznikne mu nárok
na náhradu mzdy za dobu odpovídající výpovědní době (většinou za dva měsíce).

Obdobím splatnosti mzdy je celý následující kalendářní měsíc,
poté má zaměstnavatel ještě lhůtu 15 dnů. Teprve po uplynutí
této lhůty je možné pracovní poměr zrušit.

Nyní lze pracovní poměr zrušit kvůli mzdě za červen nebo červenec
(kvůli mzdě za srpen by to bylo možné až po 15. říjnu).