postcd

Škůdce projevující se zvuky jako sbíječka?

Dobrý den, směrem od dřevotřískové skříně se v noci ozývají zvuky asi jako sbíječka (jen klepání do dřeva asi) tedy v první fázi je ta frekvence ťukání (kadence) asi jako sbíječka naplno a ihned jak začne tak také pozvolna symetricky utichá se snižující se frekvencí ťuknutí. Celé to trvá asi 4 sekundy. Je to docela nepříjemné ke spaní. Uvnitř skříně jsem nenašel nic podezřelého.. Co by to mohlo být za zvíře?
Doplňuji:
*klepání do dřeva si domýšlím, třeba to se dřevem nemá nic společného
ozývalo se to v noci každých snad několik minut

Nejlepší odpověď
mosoj

Podívej se do sklepa, jestli tam ten trezor ještě máš.

Další odpovědi
zjentek

vypadá to, že popisuješ strakapouda ..ale v noci? Nemáš v tý dřevotřísce nějaký abnormální pnutí? V těch lisovaných materiálech je při změnách teplot (zvláště teď) hodně pravděpodobné, že je to pnutím ..protože škůdce v dřevotřísce? To může bejt tak jedině škůdce smyslů zbavený :o

Questman

Škůdce projevující se zvuky jako sbíječka?
Nevím jestli zvíře, ale radši se koukni, jestli nemáš ve skříni souseda xD

Rabi7

zjentek:

ano to je to same jako Burgery od McD ani plisen to nezere pac to nepovazuje za potravinu :D

zjentek

Rabi7, velmi, velmi správně

gagaga

me to neco ( me ) pripomnelo :)
ja mam u domu velky strom ..a vloni na podzim je nekolikrat hledala v podkrovi " mys " :) ..vecer , kdyz jsme nahore usinala, tak bylo slyset " zvlastni susteni " , primo me u hlavy ..
ja uplne blaznila a stehovala jsem se do jineho pokoje ..delalo to jen v tom jednom ..
no, a pak prisel syn , a rekl, ze to muze byt tim stromem za domem , jak obcas fouka vitr, tak vetev prave zasahovala do okapu a " to sustilo " jako ta mys :)

jeste jsem mys v dome nemela, ale urcite jednou " prijde " a ja : to nic..to jenom vetvicka :))

  • iv-