Avatar uživatele
anonym

Skubanky : Jeste jsem je v zivote nedelala , na int. ted ctu recepty …, nejak nechapu tu obracenou varecku a mouku…

Mohl by to nekdo z vas prosim zde vysvetlit ? Pro vasi " pomalejsi " kolegyni ? A na co si mam davat pozor ? Budu je delat zitra. Diky. -iv-

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, aramah, iceT, Andělé, johana 56, arygnoc, suaeda, anonym, anonym před 4309 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

U nás na Hané se nevaří, je to české jídlo. Naučila jsem se je od tchyně.

Iv, já je dělám takto: Oškrábané brambory opláchnu ve vodě, překrojím v půli, zaliju vodou, osolím a vařím téměř doměkka. Vodu z brambor zpola scedím, obrácenou vařečkou udělám v bramborách několik otvorů, zasypu hrubou moukou a pod poklicí nechám na mírném ohni vařit (pařit) Hladká mouka se lepí. Pak brambory rozšťouchám a rozmíchám, aby bylo těsto hladké. Z takto připraveného těsta vykrajuji noky lžící, kterou namáčím v rozehřátém sádle (já v másle) a dám na talíř. Posypu mletým mákem, moučkovým cukrem a rozehřátým sádlem (máslem). Výborné jsou na druhý den, když se opečou na pánvi.

Brambory musí být uvařené tak akorát. Dobré je nechat si slitou vodu z brambor pro případné ředění.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Iv, vařečku obrátíte tak, že držíte v dlani ten široký konec. Prostě brambory trochu tím užším koncem propícháte a nasypete mouku.
Mouku zapracujete po dovaření brambor – jednoduše rozvařené brambory s moukou zpracujeme vařeškou do hladkého těsta. Kdyby byly brambory tužší, pomozte si šťouchadlem.
Není na tom nic složitého. Receptů je na netu dost a nejde to zkazit.
Já mám tedy raději bramborový knedlík s mákem nebo naslano, ale škubánky jsem už vařila také mockrát. Jen se toho nebojte.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jednoduché. vezmeš vařečku za tu placičku s kterou se běžně míchá, a toukulatou násadou / hůlkou /napícháš do brambor díry,Potom přidáš mouku, která když zapadá do těch děr, tak se lépe rozloží a potom se pěkně propaří, aby nevrzala mezi zubama. Na díry nemusíš mít vařečku, můžeš to udělat i něčím podobným. Třeba hůlkou z násady od prvomájového mávátka. Nasadu od koštěte nepoužívej, to už by byly díry moc velké.
Stačí ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

U nás na Hané se nevaří, je to české jídlo. Naučila jsem se je od tchyně.

Iv, já je dělám takto: Oškrábané brambory opláchnu ve vodě, překrojím v půli, zaliju vodou, osolím a vařím téměř doměkka. Vodu z brambor zpola scedím, obrácenou vařečkou udělám v bramborách několik otvorů, zasypu hrubou moukou a pod poklicí nechám na mírném ohni vařit (pařit) Hladká mouka se lepí. Pak brambory rozšťouchám a rozmíchám, aby bylo těsto hladké. Z takto připraveného těsta vykrajuji noky lžící, kterou namáčím v rozehřátém sádl (já v másle) a dám na talíř. JPosypu mletým mákem, moučkovým cukrem a rozehřátým sádlem (máslem). Výborné jsou na druhý, když se opečou na pánvi.

Brambory musí být uvařené tak akorát. Dobré je nechat si slitou vodu z brambor pro případné ředění.

před 4309 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Moje milá -iv-,proč máte -iv-II ?

před 4309 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Dekuji vsem , i Drapovi. 🙂
Koste ne , to je jasne. Je to muj jediny dopravni prostredek. !
🙂
Andele nase zlata , ja uz mam dnes nastradanou hodinku splnenou, tak zase zitra ! 🙂
P.S. Nekdy vysvetlim. Ale nestalo se nic , jen chci stradat na nove tricko ! 🙂 Nikdo me neublizil, nebojte. 🙂 Bylo to moje rozhodnuti a i nase Led udelala to same. Ona je ted " zivot ". My jsme se tak domluvily, ze se vynulujeme a zacneme znovu. 🙂
Nic za tim jineho neni. U me to bylo jen takove " rebelstvi " .. v blbostech ja vynikam , to jo. 🙂
A pak budu jeste -iv-III a to budu stradat body i na teplaky , ty pry budou v budoucnu. 🙂 -iv-

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

  • iv-II,

jsem moc ráda,že jsem Vás tu rovněž „potkala“ a opět jste nezklamala.:-D Tak Vám se zachtělo dalšího tička a ještě pak tepláky,jo?:-D))) Když na zadku vyšijou ODPOVĚDI,takje chci taky..:-D
Tak snad se tu zase někdy potkáme.:-)

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Obcas nakouknete . Jednou za mesic to jde a nikdo s etu nehada. 🙂
A muzete mi dal psat : -iv- … ne to II. 🙂 -iv-

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Andělé, iv, asi není přítomna.

Požádala o deaktivaci profilu a začala od nuly jako mladá -iv-II. Stejně jako led už není led.

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Moje milá Annas 🙂,
děkuju za vysvětlení,takže -iv- a led začly od nuly? A jak je to napadlo?
Jsem tu po delší době a za tu chvíli jsem si všimla,že mi zmizely dvě odpovědi a prý toho zmizelo víc. Hned mě to otrávilo.:-( No není lepší být venku? Ted sice pár dní prší,tak jsem sem nakoukla a bud jsem přišla zrovna v den blbec,nebo jestli to tu je takové pořád,tak to půjdu radši ven,i když prší…
Ale ráda jsem Vás tu „potkala“ 🙂

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek