Skubanky : Jeste jsem je v zivote nedelala , na int. ted ctu recepty …, nejak nechapu tu obracenou varecku a mouku…

Mohl by to nekdo z vas prosim zde vysvetlit ? Pro vasi " pomalejsi " kolegyni ? A na co si mam davat pozor ? Budu je delat zitra. Diky. -iv-

Nejlepší odpověď
annas

U nás na Hané se nevaří, je to české jídlo. Naučila jsem se je od tchyně.

Iv, já je dělám takto: Oškrábané brambory opláchnu ve vodě, překrojím v půli, zaliju vodou, osolím a vařím téměř doměkka. Vodu z brambor zpola scedím, obrácenou vařečkou udělám v bramborách několik otvorů, zasypu hrubou moukou a pod poklicí nechám na mírném ohni vařit (pařit) Hladká mouka se lepí. Pak brambory rozšťouchám a rozmíchám, aby bylo těsto hladké. Z takto připraveného těsta vykrajuji noky lžící, kterou namáčím v rozehřátém sádle (já v másle) a dám na talíř. Posypu mletým mákem, moučkovým cukrem a rozehřátým sádlem (máslem). Výborné jsou na druhý den, když se opečou na pánvi.

Brambory musí být uvařené tak akorát. Dobré je nechat si slitou vodu z brambor pro případné ředění.

Další odpovědi
anonym

Iv, vařečku obrátíte tak, že držíte v dlani ten široký konec. Prostě brambory trochu tím užším koncem propícháte a nasypete mouku.
Mouku zapracujete po dovaření brambor – jednoduše rozvařené brambory s moukou zpracujeme vařeškou do hladkého těsta. Kdyby byly brambory tužší, pomozte si šťouchadlem.
Není na tom nic složitého. Receptů je na netu dost a nejde to zkazit.
Já mám tedy raději bramborový knedlík s mákem nebo naslano, ale škubánky jsem už vařila také mockrát. Jen se toho nebojte.

Drap

Jednoduché. vezmeš vařečku za tu placičku s kterou se běžně míchá, a toukulatou násadou / hůlkou /napícháš do brambor díry,Potom přidáš mouku, která když zapadá do těch děr, tak se lépe rozloží a potom se pěkně propaří, aby nevrzala mezi zubama. Na díry nemusíš mít vařečku, můžeš to udělat i něčím podobným. Třeba hůlkou z násady od prvomájového mávátka. Nasadu od koštěte nepoužívej, to už by byly díry moc velké.
Stačí ?

annas

U nás na Hané se nevaří, je to české jídlo. Naučila jsem se je od tchyně.

Iv, já je dělám takto: Oškrábané brambory opláchnu ve vodě, překrojím v půli, zaliju vodou, osolím a vařím téměř doměkka. Vodu z brambor zpola scedím, obrácenou vařečkou udělám v bramborách několik otvorů, zasypu hrubou moukou a pod poklicí nechám na mírném ohni vařit (pařit) Hladká mouka se lepí. Pak brambory rozšťouchám a rozmíchám, aby bylo těsto hladké. Z takto připraveného těsta vykrajuji noky lžící, kterou namáčím v rozehřátém sádl (já v másle) a dám na talíř. JPosypu mletým mákem, moučkovým cukrem a rozehřátým sádlem (máslem). Výborné jsou na druhý, když se opečou na pánvi.

Brambory musí být uvařené tak akorát. Dobré je nechat si slitou vodu z brambor pro případné ředění.

Andělé

Moje milá -iv-,proč máte -iv-II ?

anonym

Dekuji vsem , i Drapovi. 🙂
Koste ne , to je jasne. Je to muj jediny dopravni prostredek. !
🙂
Andele nase zlata , ja uz mam dnes nastradanou hodinku splnenou, tak zase zitra ! 🙂
P.S. Nekdy vysvetlim. Ale nestalo se nic , jen chci stradat na nove tricko ! 🙂 Nikdo me neublizil, nebojte. 🙂 Bylo to moje rozhodnuti a i nase Led udelala to same. Ona je ted " zivot ". My jsme se tak domluvily, ze se vynulujeme a zacneme znovu. 🙂
Nic za tim jineho neni. U me to bylo jen takove " rebelstvi " .. v blbostech ja vynikam , to jo. 🙂
A pak budu jeste -iv-III a to budu stradat body i na teplaky , ty pry budou v budoucnu. 🙂 -iv-

Andělé

  • iv-II,

jsem moc ráda,že jsem Vás tu rovněž „potkala“ a opět jste nezklamala.:-D Tak Vám se zachtělo dalšího tička a ještě pak tepláky,jo?:-D))) Když na zadku vyšijou ODPOVĚDI,takje chci taky..:-D
Tak snad se tu zase někdy potkáme.:-)

anonym

Obcas nakouknete . Jednou za mesic to jde a nikdo s etu nehada. 🙂
A muzete mi dal psat : -iv- … ne to II. 🙂 -iv-

annas

Andělé, iv, asi není přítomna.

Požádala o deaktivaci profilu a začala od nuly jako mladá -iv-II. Stejně jako led už není led.

Andělé

Moje milá Annas 🙂,
děkuju za vysvětlení,takže -iv- a led začly od nuly? A jak je to napadlo?
Jsem tu po delší době a za tu chvíli jsem si všimla,že mi zmizely dvě odpovědi a prý toho zmizelo víc. Hned mě to otrávilo.:-( No není lepší být venku? Ted sice pár dní prší,tak jsem sem nakoukla a bud jsem přišla zrovna v den blbec,nebo jestli to tu je takové pořád,tak to půjdu radši ven,i když prší…
Ale ráda jsem Vás tu „potkala“ 🙂