Avatar uživatele
Gami.Pet

Škubání svalů?

Nevěděla jsem jak to nazvat, někdy se mi stane že ležím a pohne se mi prst noha apod,aniž bych o tom věděla prostě takove škubnutí, určitě se vám to taky stalo a mě zajímá co to vyvolává?proč tak mozek zareaguje? Těším se na odpovědi..:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4070 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Takové záškuby svalstva jsou zcela normální… hlavně pak v době těsně před usnutím…více článek:
https://www.na­tur.cuni.cz/fa­kulta/aktuali­ty/media-s-nami-a-o-nas-proc-pri-usinani-skubneme-rukou-lidove-noviny-30.5.2012

Doplňuji:
Pokud myslíte záškuby svalstva po práci nebo sportu přecházející v (bolestivé) křeče, chybí Vám hořčík (Magnesium, Mg)… nejlépe jej doplníte pitím minerální vody s obsahem hořčíku (Magnesia), šumivými tabletami z lékárny ap.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

a nebo taky tělu chybí či nadbývá nějaký stopový prvek. To se dá dohledat, co chybí nebo nadbývá, a kde se to projeví jako tik či záškub.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nejdříve je dobré vědět, co to vlastně „tik“ je:

„tiky“
Upozornění:vložil uživatel prof.PhDr.Rudolf Kohoutek,CSc. a ověřil editor

Význam:nejčastěji mimovolní záškuby motorických svalů, např. očních víček, pomrkávání, opakované pohyby určité části těla, opakované zvuky

Stalo nebo stává se to určitě každému člověku. Nervy prostě „pracují“ podle svého a tak nám občas vyvedou nějakou rošťárnu, abychom si uvědomili, že naše vůle skutečně není schopná kontrolovat úplně všechno. Je třeba vycházet z toho, že ačkoliv naše mysl si to neuvědomuje, tak na příslušný nerv se uskutečnil nějaký podnět. Podvědomí je neprobádaná oblast.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pájo

Ono by bylo nejvhodnější v prvé řadě rozlišit, zda se jedná o přirozené (=fyziologické) záškuby kosterního svalstva nebo nepřirozené záškuby (=nefyziologické, neurotické a další typy), tedy tiky.

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek