Rohlik

Skrytí SSID – jedná se o porušení vyhlášky?

Zaslechl jsem, že pokud si na svém wifi routeru zakáži vysílání SSID, tak tím porušuji nějakou vyhlášku Českého telekomunikačního úřadu. Jinak řečeno, pokud chci používat wifi, tak musím vysílat i její SSID.
Je to opravdu tak?

Nejlepší odpověď
gecco

Kde´ s to zaslechl? – docela mne to zajímá, netuším, poč by mělo být skrytí SSID nelegální…
Na druhou stranu – proč bys to dělal???
😉

Další odpovědi
pl4toon

Nevím o takové vyhlášce. Povinnost vysílat SSID je podle mého názoru skoro nemožná věc. ČTU může zakročit v případě, že např. záměrně rušíte svým SSID někoho jiného a dotyčný je požádá o rozhodnutí sporu. O něčem takovém jsem slyšel, kdy v rámci konkurenčního boje dvou restaurací jeden záměrně překrýval signál free wifi konrétních AP svého konkurenta a přesměrovával požadavky o připojení zákazníků na fake AP.
Co vím, tak ČTU zajímá hlavně síla vyzařování a frekvence. Třeba aby se nerušily meteorologické radary, atp.