boban12x

Skrtani hodin v praci

Dobry den, co mam delat kdyz me zamestavatel nuti byt v praci do 6:00 a pise mi smenu do 2:30 aniz by mi o tom rekl a nikdo mi k tomu neda vysvetleni? (jedna se o velkou spolecnost)

Odpovědi
ivzez

Zaměstnavatel je povinen evidovat skutečně odpracovanou dobu.

Veďte si evidenci samostatně a na konci každé směny si nechte
odpracovaný počet hodin potvrdit nadřízeným nebo alespoň dvěma svědky.

Po skončení měsíce zašlete zaměstnavateli písemnou výzvu k zaplacení mzdy za skutečně odpracované hodiny a přiložte kopii své evidence.
(originál uchovejte pro případný soud.)

Nebo se rovnou obraťte na inspektorát práce:
http://www.suip.cz