Skripta – právo

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, které jsou dobré skripta k výuce do práva. Profesoři na vysoké mě odkázali pouze na literaturu, která bude pocházet z právnických fakult, jenže nevím..po které knize šáhnout. Proto se zetám zde:)
Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Na vysoké máme pouze základy práva, v doporučené literatuře máme odkazy na jednotlivé zákoníky nebo stránky parlamentu. Nebráním se použít i složitější literaturu.

Odpovědi
HOMER

To záleží na tom, do jakého předmětu to potřebujete, resp. oboru, bez této informace asi těžko někdo poradí konkrétní knihu. Jediné co můžu obecně doporučit, je aktuální znění příslušného zákona, pokud se jedná o předmět zaměřený na určitý okruh (občanské, obchodní ap.). My máme na VUT vždy v kartě předmětu doporučenou literaturu. Nejlepší je se zeptat rovnou kolegů z vyšších ročníků.
Doplňuji:
Po prolistování těch zákonů, zákoníků a vyhlášek se obvykle dostaví mdloby až lehké bezvědomí :D Ale dokud nenastane rigor mortis, je asi dobrý nápad, zeptat se před přednáškou, nebo přímo na ní na nějaký konkrétní titul nebo jít do knihovny a vybírat podle data od nejnovějších, v opačném případě pomůže čerstvý vzduch a trocha vody.