Avatar uživatele
Toruk

Skončí někdy totalita v KLDR a na Kubě (v Číně)?

Mylně jsem doufal, že skončí totalita na Kubě s odchodem Fidela Castra a ono nic… Předpokládám, že kdyby náááhodou někdy skončila totalita v KLDR, že se korejský poloostrov sjednotí. Myslím, že ty totality jednou skončí, ale bůh ví kdy. Jaká je vaše prognóza?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 5006 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Třeba je to složitější.Nedivil bych se,kdyby byly režimy,oficiálně odsuzované,tajně podporované.Nějakou formou.Rovnováha sil, a podobné nechuťárny.Sféry vlivů. Vzpomeňte si na Jaltskou dohodu.Co se píše v novinách, nemusí ani zdaleka odpovídat realitě.
Je to složité,natolik,že jsem si kdysi položil otázku:„Svět,který vídám keždý den – je skutečný“? Vůbec by být nemusel.
Rádo se tvrdí,že prezident USA je nejmocnější muž planety.To není ani k smíchu.
Opravdovou moc mají lidé,kteří nechtějí,aby byli vidět.Co hýbe světem?
Za 2. svět. války,v bitvě o Anglii,kdy umírali desetitisíce lidí,tak jedna angl.banka čile obchodovala s německou.Jména bank jsem zapomněl.Tihle lidé dělají dějiny,současnost a budoucnost.Vše se pak podle potřeby upraví a vyučuje na školách.
Buďme rádi,že neznáme realitu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

tak to si opravdu netroufám, v číně je totalitní režim podpořen ekonomickým úspěhem a relatiní stabilitou, režim obvykle vnitřně kolabuje když selhává cenzůra názorů a informací nebo když se mu ekonomicky nedaří. Jednou snad skončí, ale když si uvědomíte jak křehká je politika a na jak vratkých nohách stojí, v té době už se může nečekaně objevit zas někde jinde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek