poličkofil

Píše-li se ve školním řádě, že žáci musí chodit upravení a musí mít vhodné oblečení, kdo kontroluje a posuzuje vhodnost?

Zdar,
navazuji na nedávnou otázku.
Pokud se ve školním řádě píše, že žáci musí chodit upravení a u nás se tam ještě píše, že žáci musí mít vhodné oblečení, kdo kontroluje a posuzuje vhodné oblečení?
Když tam přídu oblečený jako indián, tak 100% budou mít učitelé problém, ale tvrdit, že nejsem vhodně oblečen by bylo urážkou indiánů.
Jak to je?

Původní neoázka
školní řád vs oblečení

Odpovědi
Nuk nuk

V podstatě je to pravomoc ředitele školy. Určitá základní pravidla udává už ministerstvo školství, ale každá škola (resp. právě její ředitel) si školní řád upravuje podle svých potřeb a chápání.

Kepler

Je problém, že se nenosí školní uniformy, jinak by se nad tím nemuselo přemýšlet. Skutečně o tom rozhoduje ředitel školy a dělá to pro její pověst. Jisté obecné zásady estetiky existují. Když mu do školy budou chodit holky zmalované jako přestárlá ku*va a v módních roztrhaných džínách, tak je to špatně.

yuko

To se opravdu ve skolnim radu jeste pise? Pokud mel kdysi kluk vlasy po ramena,
Nebo byla holka v 15 zmalovana, tak to byl sileny problem Dnes je to jedno, holky si barvi vlasy ve 12. At si kazdy nosi, co chce a uvidi, co vse skola bude tolerovat. Nejspis bude platit vseho s mirou a taky stare zname: nezalezi, co mas na hlave, ale v hlave. Dukezite je mit lehke a pohodlne obleceni a taky ciste. Diry na kalhotech jsou modni a vetraji, to nemuze nikomu vadit.

anonym

Nejde ani tak o to co si vezmeš, ale o to příliš nevyčnívat, protože ten kdo je příliš moc originální je pak často obětí šikany. Věřte, nevěřte toto se stává. Vyjímka je v případě kdy umíš vzbudit dostatečný respekt a nikdo si k tobě nic nedovolí a i takový jsou. Pokud máš štěstí na svou třídu, tak tě nikdo nebude obtěžovat a bude to fajn ať si oblečeš co chceš. Situace bývá náročnější na středních školách kde se většinou kapacita blbců radikálně navyšuje.