pierrpierr

Skoky,lety na lyžích…

k če¨mu slouží ty napíchané jehličnaté větvičky do toho svahu na který skokani dopadají..mají nějaký specialní význam nebo je to jen tak ?

Nejlepší odpověď
Pájo

Platí, co uvádí drap… k tomu dodám, že větvičky slouží i skokanům k odhadu výšky (i vzdálenosti) před doskokem. Vidí, jak rychle se blíží k zemi a mohou svůj skok postojem/náklonem korigovat a ještě prodloužit. Na jen bílém podkladu doskočiště (na sněhu) by toto bylo velice špatně odhadnutelné.

Další odpovědi
Drap

Jednak je jimi vyznašena dráha, a taky jsou rozmístěny pravidelně, takže se podle ních dá i poměrně přesně určit délka skoku.