Avatar uživatele
Elis Pokorná

Škodí žabím vajíčkům přenos?

V t"nce nám žába nakladla vajíčka, ale tůňka vždy do dvou dnů vyschne. Vím to, to samé se stalo i loni. Mohu mít vajíčka třeba v kbelíku venku a pak pulce pustit zpět do rybníka anebo vajíčka opatrně přenést někam jinam, kde nevyschnou? Nepoškodí je to nějak? Zase tolik jich není, ale stejně je tam nechci nechávat vysychat. Díky.
Doplňuji:
Tak jsem ty vajíčka přenesla, mám je v akváriu, s vodou z rybníku. Tůňka už vyschla.Zárodky už nejsou jen tečka, ale už se protáhly a vypadají víc jako pulci.Pustím je, až se „vyklubou“. Díky za rady:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? beer, anonym před 4020 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Osobně jsem proti zasahování do přirozeného běhu přírody, ale pro tvůj klid se obrať sem: www.ochranazvi­rat.cz/ a zeptej se přímo u odborníků!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Vzhledem k tomu, že vajíčka těchto obojživelníků běžně přenášejí vodní ptáci na svých nohách, pokusit se můžeš.
Uchovávání kdesi v kbelíku bych neviděl jako optimální, spíš je hned po výlovu v té nádobě přenést na vhodnější lokalitu, třeba do toho rybníka. Tam bych je umístil někde na klidném místě v prosluněné mělčině.
Doplňuji:
No, to by taky šlo ))
Po vylíhnutí přidej část rostlinek , nebo řas z rybníka, vodu okysličuj, nebu přilévej čerstvou z rybníka. Že mají málo kyslíku poznáš podle toho, že lokají z hladiny.
Moc dlouho na vypuštění ven nečekej, mikroskopickou stravu totiž přijímají jen krátce..

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
www

Přikláním se spíše k názoru Beer.
Je to sice chráněný živočich, ale než ti někdo z ochrany odpoví, může být po nich ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pl4toon

Nechal bych to tak jak je Přirozený výběr je to nejspravedlivější co existuje. Žába si třeba konečně uvědomí, že z té vaší tůňky žabky nevyskáčou a naklade jinam.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata