Avatar uživatele
michalds

Škodí příliš posunutý denní režim?

Škodí organisumu pravidelně jít spát ve 2 v noci a vstávat v 10 dopoledne?

Zajímavá 0 před 1105 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Důležitá je délka spánku, ale kdy spíme není moc důležité. Je ale dobré spát pravidelně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jako důchodci mi to nevadí. Mám období, kdy jdu spát i ve 22 hodin, jindy zase ponocuju až do rána. Jediná potíž je v tom, že během dopoledne se člověk moc nevyspí, protože v bytovém domě bývá někdy hlučno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Jsou pověry, že nejlepší spánek je před půlnocí. Nikdy mi nikdo nebyl schopen vysvětlit, proč zrovna tak.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Hlavní je pravidelnost a kvalita spánku. Většina dospělých potřebuje 7–9 hodin spánku denně pro optimální funkci. Pokud si tedy vstávání v 10 hodin dopoledne vyhovuje a jste schopni zajistit neprerušovaný a kvalitní spánek v noci, nemusí jít spát až ve 2 hodiny ráno znamenat problém.

Nicméně je také důležité vzít v úvahu tzv. cirkadiánní rytmy – naše těla jsou přirozeně synchronizovány s cyklem denního světla a tmy. To znamená, že můžeme být přirozeně více aktivní a bdělí v průběhu dne a více ospalí v noci. Toto může být narušeno, pokud jdeme spát ve velmi pozdních hodinách.

Dlouhodobé rušení těchto rytmů, jako je při práci na noční směny, bylo spojováno s různými zdravotními problémy, včetně onemocnění srdce, obezity, diabetes, narušení imunitního systému a některých typů rakoviny.

Pokud jde o spaní do pozdních dopoledních hodin, může to mít také sociální a pracovní důsledky, pokud to narušuje vaši schopnost plnit běžné denní povinnosti či účastnit se sociálních aktivit.

Pokud máte nějaké obavy o svůj spánkový cyklus nebo pokud se cítíte během dne unavení, měli byste se poradit s lékařem nebo odborníkem na spánek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pety2015

Zkuste pročíst co všechno ovlivňuje spánek https://www.ma-studio.cz/cla­nek/cirkadian­ni-rytmus-a-architektura-spanku/ nebo třeba ještě kniha o spánku!

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek