Complex

Škodí nějak zdravotně lupy, pokud je jich moc? Měly by se vyklepávat?

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si články. Záleží na vás, který si vyberete

1. Z lélařského pohledu –

"Přestože drolící se šupinky kůže nepředstavují zdravotní riziko, jejich výskyt může být velmi nepříjemným estetickým problémem. Jsou vidět jak ve vlasech, tak spadané na oblečení. Má je na svědomí narušená vlasová pokožka, jež se brání nadměrnou tvorbou zrohovatělých bu­něk.

Jaká je příčina vzniku lupů?

Faktorů zodpovědných za výskyt těchto nevzhledných šupinek je hned několik. Nejčastěji je tento problém způsoben příliš agresivními přípravky na vlasovou hygienu, chybným postupem při mytí. Příčinou může být ale i nevhodná strava, stres, hormonální a psychosociální vlivy. Neblahý vliv mohou mít pokrývky hlavy z nevhodných materiálů, např. vlny či polyamidové příze."
https://www.or­dinace.cz/cla­nek/problem-s-lupy-zbavte-se-jich-nadobro/

2. . Jak si vyléčit problémy s lupy? – Holistsický poheld od psycholožky

"Do svého života musíte vpustit optimismus a zbavit se negativního myšlení. Snažte se zajistit dostatek odpočinku a radosti ze života. Vnímat, že život a osud nejsou proti nám, ale s námi, a tak se všechny záležitosti nadějně vyřeší. Položte si otázku: „Jak lépe zvládnout svůj život?“ a to, co, vás napadne, se pokuste realizovat. Odhoďte strach a obavy a vykročte ze své komfortní zóny. Více si věřte!

Na fyzické úrovni můžeme vlasy po umytí oplachovat bylinkami, třeba heřmánkem, a nesušit je fénem. Používat březovou vodu, kvalitní olivový olej a vlasy zabalit do teplého ručníku a nechat je v něm třeba i celou noc. Pořádně promasírovat i pokožku hlavy. Můžeme si připravit zábal na vlasy z vajíčka a citronu nebo vlasy namočit do kefíru, nechat je zabalené v ručníku a nakonec umýt."

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s lupy?

https://zeny.i­prima.cz/rec-tela-objevte-tajemstvi-psychosomatiky/rec-tela-co-nam-odkryvaji-potize-s-lupy

Další odpovědi
Edison

Jen doplním, že ač samotné lupy nejsou zdravotní problém, tak třeba v posleti, v koberci a jinde mohou být potravou pro roztoče a mikroby. To už zdravitní riziko představovat může.

Topas

často je to způsobeno špatným šamponem, nebo nedostatečným vypláchnutí šamponu nebo stravou. Manželovi dobře zafungoval šampon a tonik od Wella profesional, řada remove pro muže. Hned po prvním použití ho přestala svědit pokožka. Zmírnění problému už za pár mytí