dust8

Škodí laser PC myši očím, nebo je to hoax?

Odpovědi
Drap

Myslím, že se jedná o hoax

Kepler

Neškodí, to by se nesměla prodávat. Na to je ten laser příliš slabý.

marci1

Vyjádření vedoucí lékařky očního oddělení Fakultní nemocnice Motol Marie Burdové:

Myš k počítači, CD nebo DVD přehrávač, laserové ukazovátko, světla v barech. Všechna tato zařízení ke svému fungování používají světlo laseru, které může vážně poškodit lidský zrak.

„Pro zrak je škodlivý především tepelný efekt laseru, který může způsobit i částečné oslepnutí,“ říká vedoucí lékařka očního oddělení Fakultní nemocnice Motol Marie Burdová. „K poškození zraku navíc stačí i deset vteřin,“ popisuje Burdová rizikovou dobu. Ta ale závisí na energii a síle laseru.

V nejvážnějších případech laser poškodí sítnici, jeho paprsky na ní vytvoří otok nebo jizvu a člověk může ztratit část vidění. „Prostorová orientace člověku sice zůstane, může ale přestat vidět na blízko, zcela ztratit ostrost vidění a schopnost rozlišovat jemné tvary a předměty,“ vysvětluje Marie Burdová.

Všechny nebezpečné výrobky by proto měly nést upozornění, že jejich světlo může vážně poškodit zrak. Deníku se podařilo zjistit, že většina internetových obchodů na nebezpečí upozorňuje už na svých webových stránkách: „Pozor! Výrobek obsahuje laserový zdroj. Vyvarujte se zásahu očí přímým nebo odraženým paprskem. Hrozí poškození zraku! Doporučujeme zabránit přístupu dětem.“

https://www.de­nik.cz/z_domo­va/ukazovatko_la­ser_mys20080821­.html

Edison

Najdi si něco o třídách laseru. A na myších to má k laseru hoooodně daleko.