Avatar uživatele
iceT

Škodí časté vytahování elektrické šnůry ze zástrčky?

Nektere pristroje sviti zelene,kdyz jsou v provozu a po vypnuti zustane svitit cervene svetylko.Zajimalo by me kolik tak elektriny cervena svetylka "sezerou" a jestli je nutne pristroje vytahovat ze zastrcky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, irij, annas, mako, aramah, flodur před 4222 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

určitě není škodlivé je vytahovat ze zásuvky, asi by ses divila ,co ti za rok spolykají tyto červená světýlka

mrkni se sem
http://www.rodina-finance.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

V rámci úspory je vhodné odpojit spotřebič od zdroje a ty červené světýlka sežerou dost proudu,to mi věř!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pre obraz o spotrebe. Nepoužívaná nabíjačka na telefon ročne zožere medzi 60-100Wh. Teraz si spočítajte, koľko takýchto prístrojov máte zapojených "v pohotovosti" (TV, mikrovlnku, hodiny, nabíjačky, atď) a vyjdú vám kWh. To si vynásobte cenou za 1kWh a vidíte vyhodené peniaze.
Aj počítač, keď ho softwarove vypnete nevypne sa celý, ale zdrojová časť ostáva v pohotovosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
irij

Jednou jsem to počítal. Jeden přístroj v pohotovosti(videorekordér) téměř 600Kč za rok. Zajímavé je , že ikdyž jsem zrušil hodiny a zůstaly jenom vodorovné čáry na displei odběr se téměř nezměnil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

V technických datech přístroje by měl být uveden výkon v pohotostním režimu přístroje. Potom už stačí jen násobit hodinami, dny, měsíci apod. Některé mají okolo 3 W/hod, ale u každého je to trochu jinak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miru1

Já jsem to vyřešil prodlužovákem s přepěťovou ochranou a vypínačem, které se dají běžně koupit.Takže, co se může vypnout mám zapojené v těchto prodlužovácích, a na noc jen vypnu tlačítko a je po starostech.Mám je u počítače, u televize,videa,dvd apod.Jen DIGI mám na přímo aby se nerozladilo ( jinak se mi přehází programy ).Zkuste to vyřešit také tak.Protože častým vytahováním šňůry ji můžete časem poškodit ( přetrhnout apod.)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek