Avatar uživatele
jirik11

Sklopí se Vám obě zrcátka při couvání?

Zdravím, málem jsem už jel s autem do servisu, protože se mi nesklápí při zpátečce levé zrcátko.. Mám pocit, že se sklápělo, ale možná se pletu a všude na internetu se píše, že se sklápí jen pravé. Jak to máte vy? Děkuji moc.

Zajímavá 0 před 1700 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klaproth

Při couvání se mi zrcátka nesklápí, ani bych to nechtěl, neboť se do nich při couvání dívám. Sklopí se mi obě při vypnutí motoru.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Podívej se do manuálu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Jak píše Klaproth. Při couvání se do nich (obou) dívám, takže ne, nesklápí se.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Ano, obě zrcátka se mi při couvání ne zrovna sklopí, ale mírně naklopí. Někdy jen jedno. Záleží, jak hýbu tím „joystickem“ na ovládání zrcátek… 😁

Couvávám totiž tak, abych viděl v obou špíglech zadní kola a to při normální pozici zrcátek při jízdě nevidívám, takže si to při couvání přiklopím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
matesmc

Sklopením nejspíš myslíte naklonění. Nakloní se jen pravé. Pokud se bavíme o vozech v EU, tak logicky se naklání jen to pravé, protože se předokládá, že parkujeme s obrubníkem na pravé straně vozu. Zrcátko se nakloní právě proto, abychom viděli obrubník, resp. vzdálenost pravého zadního kola od obrubníku. Naklonění levého zrcátka by tedy ztrácelo smysl.

Upravil/a: matesmc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nesklápí se žádné. Pokud potřebuji, tak sklopím manuálně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek