jirik11

Sklopí se Vám obě zrcátka při couvání?

Zdravím, málem jsem už jel s autem do servisu, protože se mi nesklápí při zpátečce levé zrcátko.. Mám pocit, že se sklápělo, ale možná se pletu a všude na internetu se píše, že se sklápí jen pravé. Jak to máte vy? Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Při couvání se mi zrcátka nesklápí, ani bych to nechtěl, neboť se do nich při couvání dívám. Sklopí se mi obě při vypnutí motoru.

Další odpovědi
elkon

Podívej se do manuálu.

nyjono

Jak píše Klaproth. Při couvání se do nich (obou) dívám, takže ne, nesklápí se.

cochee

Ano, obě zrcátka se mi při couvání ne zrovna sklopí, ale mírně naklopí. Někdy jen jedno. Záleží, jak hýbu tím „joystickem“ na ovládání zrcátek… 😁

Couvávám totiž tak, abych viděl v obou špíglech zadní kola a to při normální pozici zrcátek při jízdě nevidívám, takže si to při couvání přiklopím.

matesmc

Sklopením nejspíš myslíte naklonění. Nakloní se jen pravé. Pokud se bavíme o vozech v EU, tak logicky se naklání jen to pravé, protože se předokládá, že parkujeme s obrubníkem na pravé straně vozu. Zrcátko se nakloní právě proto, abychom viděli obrubník, resp. vzdálenost pravého zadního kola od obrubníku. Naklonění levého zrcátka by tedy ztrácelo smysl.

Drap

Nesklápí se žádné. Pokud potřebuji, tak sklopím manuálně.