Avatar uživatele
Hanah

Sklepní ko'ji nemůžeme využívat pro vysokou vlhkost a po deštích tam stojí voda .

V domě je v suterénu vlhko,po deštích mokro.My nemůžeme využívat sklepní ko'ji.Dům je prý podmáčen dešťovou vodou.Jsme ve Společenství vlastníků bytu-můžeme požadovat opravu podlah/nám oprava naší ko'je nepomůže,je nás v řadě několik /právem nepoužívaných/ a nebo můžeme požadovat náhradu /např. nepoužívanou místnost v suterénu,bývalou prádelnu/?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3374 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Sdružení vlastníků bytů je hodně nešťastný způsob řešení záležitostí domů, kde si byty odkoupili obyvatelé do osobního vlastnictví.
Platíte peníze do fondu oprav a z těch by se mohly opravit mokré sklepní kóje. Ale veškeré opravy, úpravy atd. si musíte schválit v rámci SVB a podle Vašich slov je mi jasné, že zde nejspíš převládají zájmy jednotlivců nad zájmem celku. I výměnu nevyužitelného prostoru sklepa si musíte odhlasovat a teprve potom byste ji mohli provést.
Nezbude Vám, než se obrnit obrovskou dávkou trpělivosti a snažit se v rámci Vašeho domu domluvit po dobrém.
Na svévolné jednání členů výboru byste si mohli stěžovat pouze v případě, že poruší některý zákon nebo podmínky občanského soužití. Jenže to s nimi potom bude v domě skutečné peklo a je otázka, zda Vám to přinese vytoužený klid a pohodu. Tady se řešení bude hledat dost těžko. Je mi líto, že Vám nemohu poradit lépe.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

požádala bych v tom případě o náhradu, nebo nižší platbu za byt

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony