Kalim_YT

Skládají zaměstnanci celní správy u nástupu fyzické zkoušky?

Čáu, plánuju že nastoupím k celní správě, skládají se u nástupu stejné fyzické zkoušky jako u policie? Jsou lehké? :D zvládne je i takový cvalík jako jsem já? :D (171cm, 87kg)

Odpovědi
Smile.dollz

Ano skládá. Pojem lehké se nedá specifikovat. Třeba podle mě ano, podle líného gaučáka ne. Fyzické zkoušky jsou stejné, ale je tam myslím jiné bodování. Dále se dělají psychické testy a všechny zdravotní prohlídky. Po těchto úspěšných testech se absolvuje základní celnický kurz, kde se na konci skládá ještě „celnická maturita“ = test ze všech odvětví celní správy a služební přísaha. Bavíme se tu ale o služebním poměru, nikoli klasickém zaměstnanci.