Justin1

Skládá se nejdřív melodie, nebo doprovod?

Když se tvoří skladba, začíná se melodií, která se potom harmonizuje (doplňuje o doprovod pomocí akordů), nebo se začíná schématem doprovodu a pro něj se vymýšlí melodie?

Nejlepší odpověď
elkon

Každý skladatel pracuje tak, jak mu to vyhovuje. Někdo třeba také vychází z textu, který zhudební. Jindy zase třeba textař napíše text, podle hotové melodie, ale první možnost je asi jednodušší.

Další odpovědi
Edison

Zpravidla skladatel má nápad. Z toho vznikne motiv. Ten se nese celou skladbou, případně se mohou i motivy měnit. To se pak rozvíjí. Doprovod nemůže vzniknout jako první, to by nebyl DOPROVOD.