Barbarka

Skelná vata pod vanou? Volně položena vata na půdě – vstup na půdu dvířky v koupelně – nebezpečí? Nechodíme tam.

Nastěhovali jsme se do domu, kde je použita skelná vata pod vanou, nevím z jakeho důvodu. Máme se jí pokusit zbavit? Technické dvířka moc netesni a mám strach, aby se nám do prostoru neuvolnovala vlákna. Bohužel jsme neznalci a přítel na ni dokonce sahal holou rukou, kdyz potřeboval sáhnout na odpad. Je to vata žluté barvy, dle informací na internetu je tedy skoro jistě skelná a ne minerální. Jsem z toho nešťastná. Rozumíte tomu prosím někdo? Také ji máme na půdě a je volně položena, vstup do podkroví je dvířky ve stropě v koupelně, nikdo tam nechodí, utěsněné jsou jakžtakž, žijeme tady rok a půl, ale jsme totálně pitomi, protože nás nenapadlo jak škodlivé to je.

Nejlepší odpověď
autacek

Ale prd. Nejhorší je smrt z vyděšení.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… skelná nebo minerální, máš to přašť jako uhoď … používá se především jako izolace (proto je na půdě) …
… dneska už lidi šílej opravdu ze všeho, a pak je přejede auto nebo tramvaj, protože čumí do mobilu …

Dochy

Dosud jsem neslyšel o žádném riziku ze skelné vaty… S vyjímkou rizika uškrábání se pokud se v ní vyválíš.

cukrar

skelná a minerální jsou stejné vaty, všechny jsou z minerálu. Dělíme je na skelné a čedičové.
To že je pod vanou je, aby voda nechladla. Vaty se nezbavujete, není nebezpečná, nic se z ní neuvolňuje. Snad jen při klepání jako s peřinou by mohl být problém s prachem. Přítelovi po sahání se určitě nic nestalo.
Nebojte se, nic Vám nehrozí.

elkon

Je neuvěřitelné, z čeho všeho může být někdo vyplašený. A to „prší“ všemožné informace ze všech stran.

Bobek 2

Pokud bych se něčeho bál, tak jedině toho, že se v té vatě zabydlí všelijaká zvířátka. Jako v každé izolaci.