panenka

Skáká mi obrazovka na PC

Dobrý večer už skoro dva týdny mi skáče obraz v PC můžete mi prosím poradit co udělat aby mi neskákal a napsat mi čím to může být? děkuji
Doplňuji:
Ano obraz mi skáče

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Neposlouchej u počítače písničky a nekopej přitom nohama do stolu a nebude ti skákat obrazovka.

No asi bude v .. (však víš kde) monitor. V nastavení zkus zmenšit obnovovací frekvenci na menší, třeba ji máš vysokou a skáče to. jinak nevím.

Start-ovládací panely-zobrazení-nastavení-upřesnit-monitor a tady zkus zmenšit o jednu hodnotu menší obnovovací frekvenci.

Další odpovědi
PostApMan

Pravděpodobně se asi jedná o tzv. CRT monitor (velká bedna).
Skákání můžeš opravit následujícími postupy :
Normalizace – je v menu CRT monitoru (monitor by měl mít nějaká tlačítka, kterými se dostaneš do menu,kontrast,svě­tlost apod. – vyhledej ikonku přeškrtnutého U a doklikej se na ní, obraz „poskočí“ a znormalizuje)

Sniž ob. frekvenci : jak ti už radili sniž frekvenci na takových 60Hz (průměr), Miroslavst ti dal popis jak se k tomu dostaneš – kdyby jsi to nemohla najít napiš do diskuze.

Sniž rozlišení : plocha->pravé tlačítko myši → v kontextové nabídce „Vlastnosti“->v záložkách rozlišení plochy.

Spusť PC v režimu VGA (nouzový režim,těsně před načítáním windows stiskni F8 a označ „Nouzový režim“ – pokud bude monitor skákat i tak, nebude chyba v grafickém adaptréu ale v monitoru → monitor prohod oknem a pořiď nový, Slušnější LCD pořídíš už za 3000 (není zrovna málo, ale máš na dlouho pokoj a mnohem lepší kvalitu zobrazení + lcd neníčí tolik oči)

SinceX

Panenko, jak myslíš „skáče“? Jestli se obraz pohybuje? To může být zaviněno nějakým programem, nebo i virem..Já opravdu, nechápu, jak myslíš „skákat“..:)

Zkus projet antivirusovým programem, a pokud to nic nenajde, zkus tu obnovovací frekvenci (spíš to tím nebude). No a do třetice, zeptat se odborníka..:)

led

Ak všetky doterajšie rady nepomohli a máte starý (CRT) monitor skúste kuchynskú metódu.
1– odpojte fyzicky monitor od siete aj od PC
2– povysávajte monitor cez vetranie aj zvnútra
3– znova zapojte sieť aj VGA kábel a dotiahnite šrouby
4– zapnite monitor, PC a trpezlivo čakajte
5– ak ani to nepomohlo, zoberte peňaženku a kúpte si nový LCD monitor. Starý CRT Monitor nemá význam opravovať, pokiaľ nerobíte jemnú grafiku

panenka

Jak si to mám prosimtě Mirku nastavit díky