Avatar uživatele
panenka

Skáká mi obrazovka na PC

Dobrý večer už skoro dva týdny mi skáče obraz v PC můžete mi prosím poradit co udělat aby mi neskákal a napsat mi čím to může být? děkuji
Doplňuji:
Ano obraz mi skáče

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878, PostApMan před 4990 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Neposlouchej u počítače písničky a nekopej přitom nohama do stolu a nebude ti skákat obrazovka.

No asi bude v .. (však víš kde) monitor. V nastavení zkus zmenšit obnovovací frekvenci na menší, třeba ji máš vysokou a skáče to. jinak nevím.

Start-ovládací panely-zobrazení-nastavení-upřesnit-monitor a tady zkus zmenšit o jednu hodnotu menší obnovovací frekvenci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
PostApMan

Pravděpodobně se asi jedná o tzv. CRT monitor (velká bedna).
Skákání můžeš opravit následujícími postupy :
Normalizace – je v menu CRT monitoru (monitor by měl mít nějaká tlačítka, kterými se dostaneš do menu,kontrast,svě­tlost apod. – vyhledej ikonku přeškrtnutého U a doklikej se na ní, obraz „poskočí“ a znormalizuje)

Sniž ob. frekvenci : jak ti už radili sniž frekvenci na takových 60Hz (průměr), Miroslavst ti dal popis jak se k tomu dostaneš – kdyby jsi to nemohla najít napiš do diskuze.

Sniž rozlišení : plocha->pravé tlačítko myši → v kontextové nabídce „Vlastnosti“->v záložkách rozlišení plochy.

Spusť PC v režimu VGA (nouzový režim,těsně před načítáním windows stiskni F8 a označ „Nouzový režim“ – pokud bude monitor skákat i tak, nebude chyba v grafickém adaptréu ale v monitoru → monitor prohod oknem a pořiď nový, Slušnější LCD pořídíš už za 3000 (není zrovna málo, ale máš na dlouho pokoj a mnohem lepší kvalitu zobrazení + lcd neníčí tolik oči)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
SinceX

Panenko, jak myslíš „skáče“? Jestli se obraz pohybuje? To může být zaviněno nějakým programem, nebo i virem..Já opravdu, nechápu, jak myslíš „skákat“..:)

Zkus projet antivirusovým programem, a pokud to nic nenajde, zkus tu obnovovací frekvenci (spíš to tím nebude). No a do třetice, zeptat se odborníka..:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ak všetky doterajšie rady nepomohli a máte starý (CRT) monitor skúste kuchynskú metódu.
1– odpojte fyzicky monitor od siete aj od PC
2– povysávajte monitor cez vetranie aj zvnútra
3– znova zapojte sieť aj VGA kábel a dotiahnite šrouby
4– zapnite monitor, PC a trpezlivo čakajte
5– ak ani to nepomohlo, zoberte peňaženku a kúpte si nový LCD monitor. Starý CRT Monitor nemá význam opravovať, pokiaľ nerobíte jemnú grafiku

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
panenka

Jak si to mám prosimtě Mirku nastavit díky

před 4990 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek