Nikča

Situační humor

Chtěla bych vás poprosit, jestli byste mi nepomohli s nějakou snesitelnou definicí situačního humoru. Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

situační humor (situační komika) je takový humor, který poukazuje na absurditu/komičnost pomocí nějaké konkrétní situace (na tomto jsou založené třeba situační komedie, vzpomeňme na Comeback, tam je jich požehnaně). Oproti třeba slovnímu humoru, který je založen na absurditě nebo orginalitě slovních spojení, humorné pointě apod.
Asi tak nějak.
WikiAnswers (které rovněž uvádějí sitcomy jako příklad) ještě pro přesnost dodávají, že toto závisí na tom, co daný člověk v danou chvíli vtipného dělá, tzn. že je tento druh humoru často závislý na místě a čase.