Katrous

Šířava-hotelnictví

Dobrý de nchci se zeptat jestli musís mít dva cizí jazyky ze základní školy nebo stačí jen jeden…Najela jsem na jejich školní stránku jenže tam není nic ani o jazycích ani o přijímacích zkouškách takže vám moc děkuji za každou radu :)

Nejlepší odpověď
annas

Na této škole se učí 2 cizí jazyky stejně jako na ostatních středních školách. První jazyk se učí 3 hodiny týdně, druhý jazyk 2 hodiny a ve čtvrtém ročníku 1 vyučovací hodinu. K tomu ještě ve 3. a 4. ročníku je konvezrace z czího jazyka.

Většinou škola dává na výběr mezi různými jazyky. Které to budou, nikdo z nás neví. Záleží na počtu učitelů, jejich úvazcíchh, a také na tom, zda všichni žáci cizí jazyk na stejné úrovni atd.

Učební plán najdete v odkazu.

http://www.si­rava.cz/obory/ho­telnictvi/
Doplňuji:
V odpovědi uživatele jsou citované vyhlášky ministerstva a obecné dotazy, z nichž se tazatelka rovněž nedoví témata či okruhy přijímacích zkoušek..

Odpověděla jsem na další část dotazu, a to jazykovou. Nejde o subjektivní dohady, ale o zkušenosti z praxe. ,takže platí to, co jsem uvedla.

Tudíž dodatečně vkládám odkaz na kritéria pro přijímací řízení na rok 2013/2014.

http://www.si­rava.cz/priji­maci-rizeni/

Okruhy k přijímacím zkouškám z českého jazyka a matematiky 2013/2014 (pro obory Hotelnictví, Kosmetické služby a Podnikání) – viz odkaz

http://www.si­rava.cz/wp-content/upload­s/2010/10/OKRU­HY-K-PRIJIMACIM-ZKOUSKAM-2013.pdf

Další odpovědi
anonym

Otázka zní na podmínky přijetí, nikoliv, co se vyučuje po přijetí.

  1. Na všechny střední školy je základní podmínkou ukončená ZŠ (viz Školský zákon č. 561/2004 Sb, § 59. Pouze u uměleckých škol je navíc talentová zkouška.
  2. Na ZŠ je v dosud povinný 1 cizí jazyk (3. až 9. třída), druhý bude zařazen teprve letos v září, od školního roku 2013/2014, spolu s předměty finanční gramotnost, výuka o korupci, dopravní výchova a zlomky už od 1. stupně apod.

viz průkazné odkazy:
http://www.msmt­.cz/vzdelavani/k-novemu-zpusobu-prijimaciho-rizeni
http://www.msmt­.cz/dokumenty/u­plne-zneni-zakona-c-561-2004-sb
Kategorie je Vzdělávání, nikoliv diskuze, kde se píší subjektivní názory a dohady.
Doplňuji:
Dotaz je jasný – na cizí jazyky, zda stačí 1, či je třeba 2. To odkazy jednoznačně prokazují, o ČJ a matematice není v otázce ani zmínka.

Zdroj: http://www.li­dovky.cz/od-zari-bude-od-osme-tridy-povinny-druhy-cizi-jazyk-fx1-/veda.aspx?c=A130121­_112040_ln_ve­da_mc

anonym

Katrous, hledala jsem ale o počtu cizích jazyků jsem informacvi nenašla. Přesto řešení pro Tebe mám. Vyber si školu, kam bys chtěla jít studovat. Když rozklikneš nabídku školy, tak tam většinou najdeš i možnost přihlásit se. Potom vepiš svůj dotaz a počkej si na odpověď. Asi bych volila tuto možnost, než dohady zdejšího osazenstva. Já mám raději ve věcech jasno.

annas

Překvapuje mě, že ZŠ poskytuje žákům nedstatečné informace a žáci si je vyhledávají sami. Navíc, když se učí povinně jeden jazyk, je předppklad, že na střední škole nemohou mít požadavek na dva. Znají-li žáci další jazyk, mají pak výhodu. Snad. Záleží opravdu na aprobaci, úvazcích.