Avatar uživatele
Pokročilý

Šířava-hotelnictví

Dobrý de nchci se zeptat jestli musís mít dva cizí jazyky ze základní školy nebo stačí jen jeden...Najela jsem na jejich školní stránku jenže tam není nic ani o jazycích ani o přijímacích zkouškách takže vám moc děkuji za každou radu :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Na této škole se učí 2 cizí jazyky stejně jako na ostatních středních školách. První jazyk se učí 3 hodiny týdně, druhý jazyk 2 hodiny a ve čtvrtém ročníku 1 vyučovací hodinu. K tomu ještě ve 3. a 4. ročníku je konvezrace z czího jazyka.

Většinou škola dává na výběr mezi různými jazyky. Které to budou, nikdo z nás neví. Záleží na počtu učitelů, jejich úvazcíchh, a také na tom, zda všichni žáci cizí jazyk na stejné úrovni atd.

Učební plán najdete v odkazu.

http://www.sirava.cz/…
Doplňuji:
V odpovědi uživatele jsou citované vyhlášky ministerstva a obecné dotazy, z nichž se tazatelka rovněž nedoví témata či okruhy přijímacích zkoušek..

Odpověděla jsem na další část dotazu, a to jazykovou. Nejde o subjektivní dohady, ale o zkušenosti z praxe. ,takže platí to, co jsem uvedla.

Tudíž dodatečně vkládám odkaz na kritéria pro přijímací řízení na rok 2013/2014.

http://www.sirava.cz/…

Okruhy k přijímacím zkouškám z českého jazyka a matematiky 2013/2014 (pro obory Hotelnictví, Kosmetické služby a Podnikání) - viz odkaz

http://www.sirava.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Otázka zní na podmínky přijetí, nikoliv, co se vyučuje po přijetí.
1) Na všechny střední školy je základní podmínkou ukončená ZŠ (viz Školský zákon č. 561/2004 Sb, § 59. Pouze u uměleckých škol je navíc talentová zkouška.
2) Na ZŠ je v dosud povinný 1 cizí jazyk (3. až 9. třída), druhý bude zařazen teprve letos v září, od školního roku 2013/2014, spolu s předměty finanční gramotnost, výuka o korupci, dopravní výchova a zlomky už od 1. stupně apod.
viz průkazné odkazy:
http://www.msmt.cz/…
http://www.msmt.cz/…
Kategorie je Vzdělávání, nikoliv diskuze, kde se píší subjektivní názory a dohady.
Doplňuji:
Dotaz je jasný - na cizí jazyky, zda stačí 1, či je třeba 2. To odkazy jednoznačně prokazují, o ČJ a matematice není v otázce ani zmínka.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/od-zari- bude-od-osme-tridy-povinny-dru hy-cizi-jazyk-fx1-/veda.aspx?c =A130121_112040_ln_veda_mc


Avatar uživatele

Katrous, hledala jsem ale o počtu cizích jazyků jsem informacvi nenašla. Přesto řešení pro Tebe mám. Vyber si školu, kam bys chtěla jít studovat. Když rozklikneš nabídku školy, tak tam většinou najdeš i možnost přihlásit se. Potom vepiš svůj dotaz a počkej si na odpověď. Asi bych volila tuto možnost, než dohady zdejšího osazenstva. Já mám raději ve věcech jasno.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Překvapuje mě, že ZŠ poskytuje žákům nedstatečné informace a žáci si je vyhledávají sami. Navíc, když se učí povinně jeden jazyk, je předppklad, že na střední škole nemohou mít požadavek na dva. Znají-li žáci další jazyk, mají pak výhodu. Snad. Záleží opravdu na aprobaci, úvazcích.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 755
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 540
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.