mikik

Simson S51 Enduro?

Dobrý den.Potřeboval bych poradit co obnáší přestavba motoru z 50 ccm na 60 ccm.Jde jenom o výměnu válce a pístu?Nepoškodí to motor?A o co se zvýší rychlost nebo výkon?Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
tom004

Jako mladí „cvoci“,jsme u motorek zvyšovali výkon tzv. vyleštěním kanálků. Rozebrali jsme motor a všechno co šlo,co se hejbalo i to co ne, se vyleštilo jemnou pastou. Potom opravdu mašiny jezdili o hodně rychleji,ale spotřeba byla také o hodně větší. Což nám samozřejmě moc nevadilo. Ale naštěstí,všichni přežili.

Další odpovědi
janek66

Vymění se píst a válec, stoupne výkon motoru, maximální rychlost se prakticky nezvýší, ale rapidně klesne životnost spojky, motoru, převodovky a dalších dílů které nejsou konstruovány na větší výkon.

Chlupatko

Nenech se odradit, výměnou válce a pístu za větší motoru nijak zvlášť neublížíš. O něco stoupne výkon, spotřeba i ta maximální rychlost, i když ta opravdu ne o moc. Nárůst výkonu poznáš hlavně na zrychlení, prostě to bude mít lepší „odpich“. Ještě pro upřesnění: i sám výrobce produkoval verzi s větším válcem (70 ccm) a kromě toho válce a upravených karterů aby na ně válec pasoval byl zbytek motoru prakticky stejný. Že by se u něj častěji než u padesátky měnila spojka, díly převodovky nebo cokoliv jiného jsem nikdy neslyšel.