Avatar uživatele
mikik

Jak vyřešit problém se spojkou v Simson S 51 Enduro?

Dobrý den. Potřebuji poradit ohledně spojky. Nastartuji motor, zmáčknu spojku, zařadím rychlostní stupeň, povolím páčku a páčka chodí volně sem a tam, nemohu se rozjet a spojka pořád prokluzuje. Vypnu motor.Spojka se vrátí až po nějaké době. Udělá to jednou za čas. Kde je závada? Za odpovědi předem děkuji.

Zajímavá 0 před 2620 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Jo, Simsona jsem měl taky, nijak zvlášť jsem se v něm nevrtal, ale měl jsem taky problém se spojkou, protože se v tom ten předchozí majitel vrtal, aniž by tomu rozuměl. Byl jsem s nim tenkrát u jednoho opraváře, ten vzal šroubovák a jenom pošteloval jeden šroub co je na tom bloku motor + převodovka, bylo to někde vedle toho táhla spojky, kousek od něj, myslím, že z vrchu, už úplně nevím přesně, je to 20 let zpátky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Navštívit opravnu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Nevím sice, jak je konkrétně řešena spojka na tom Simsonu, ale většina spojek u motocyklů je vypínána „tyčkou“ stlačovanou pomocí lanka a páčky. V případě, že je průchod tyčky v ose spojkové hřídelky znečistěn , třeba starým a zapečeným olejem, případně, pokud by byla tyčka poškozená ohnutím, nebo jinak zadřena, docházelo by k tebou posanému stavu. Takže je nutno demontovat pákový mechanizmus převodu z lanka na přítlak tyčky spojky, tyčku vytáhnout a očistit, případně vyrovnat. Pokud si na to netroufneš, pak jenom servis.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek