mikik

Jak vyřešit problém se spojkou v Simson S 51 Enduro?

Dobrý den. Potřebuji poradit ohledně spojky. Nastartuji motor, zmáčknu spojku, zařadím rychlostní stupeň, povolím páčku a páčka chodí volně sem a tam, nemohu se rozjet a spojka pořád prokluzuje. Vypnu motor.Spojka se vrátí až po nějaké době. Udělá to jednou za čas. Kde je závada? Za odpovědi předem děkuji.

Odpovědi
Alesh

Jo, Simsona jsem měl taky, nijak zvlášť jsem se v něm nevrtal, ale měl jsem taky problém se spojkou, protože se v tom ten předchozí majitel vrtal, aniž by tomu rozuměl. Byl jsem s nim tenkrát u jednoho opraváře, ten vzal šroubovák a jenom pošteloval jeden šroub co je na tom bloku motor + převodovka, bylo to někde vedle toho táhla spojky, kousek od něj, myslím, že z vrchu, už úplně nevím přesně, je to 20 let zpátky.

Kryšpín

Navštívit opravnu.

Jiří Bohumil

Nevím sice, jak je konkrétně řešena spojka na tom Simsonu, ale většina spojek u motocyklů je vypínána „tyčkou“ stlačovanou pomocí lanka a páčky. V případě, že je průchod tyčky v ose spojkové hřídelky znečistěn , třeba starým a zapečeným olejem, případně, pokud by byla tyčka poškozená ohnutím, nebo jinak zadřena, docházelo by k tebou posanému stavu. Takže je nutno demontovat pákový mechanizmus převodu z lanka na přítlak tyčky spojky, tyčku vytáhnout a očistit, případně vyrovnat. Pokud si na to netroufneš, pak jenom servis.