Wareg

Silně dementní otázka pro nenechavce! 🙂

TEORETICKY:

Kdybych si stoupl a vykopal naprosto dokonale svislý tunel do země např. 2 m široký = chtěl bych se prokopat na druhou stranu Země), tento počin by se mi podařil (pomiňme prosím otázky proč bych to dělal, k čemu by mi to bylo dobré a zapomeňme v této rovině na Zemské jádro), viděl bych na druhé straně světlo?
Pokud ne, proč? Příliš velká vzdálenost?

Nejlepší odpověď
Michal

Na tu vzdálenost určitě ne.

Další odpovědi
FOG

To uz zkouseli v piramidach pomoci odrazu svetla ze zrcadel z povrchu zeme a myslim,ze se dostali jen do 70 metru hloubky.- To kdyz se snazili zjistit,proc ty obrazky – malby na stenach nemaji zadne stopy po kouri tedy ,mozna to nekdo maloval s „baterkou“,„mi­mozemska civilizace“ – apod?

anonym

Byla jste (byl?) někdy v tunelu? Pokud ano,vzpomeňte si,že vzdálenější díra byla menší,než díra bližší.Vyplývá z toho,že čím je díra (třeba výjezd – z vašeho pohledu)vzdále­nější, tím je menší.Ona ve skutečnosti (ta díra)je stejně veliká,jako vaše bližší díra,to se vám jenom tak zdá.Vzdálenější díra,pokud by byla dostatečně vzdálená,by byla tak malinká díra,že by už nebyla,čili nic.
Není to žádné kouzlo,ujišťuji vás,
že opravdu ne.Všimněte si prosím,že když stojíte na kolejích,dostatečně rovných a dlouhých,tak se koleje k sobě přibližují. Ono to pro necvičené oko tak skutečně vypadá. Ale zdání klame. Je to to samé,jako s našimi,teď už známými, dírami.Existuje taková zatrachtilá věc,říká se jí,jmenuje se perspektiva.Dovolte ještě jeden příklad.Takový – třeba pták.Ta věc,co lítá.
Když je daleko,je malilinký.Avšak přibližujíc se,narůstá.Že si vážně nemyslíte,že narůstá ve skutečnosti,že ne?
Doufám,že vysvětlení bylo jasné,pochopitelné.
A kdybyste nikdy v tunelu nebyl(a),nezbyde vám nic jiného,než mi věřit.Nebo ne.