Mallin

Šikanují moji internetovou kamarádku. Co mám dělat?

Mám problém. Mojí internetovou kamarádku šikanují. Nevím co dělat neznám její jméno nic, nemá odvahu a rodiče kteří by byly její oporou jen ji ničí také. Bojí se to někomu říct v realitě. Rozkazují ji a ona se bojí že se to rozvine v šikanu tak je poslouchá ale už se to rozvedlo v šikanu.. Prý ať ji klidně zničí.. Ale mně na ní záleží! Na všech kteří jsou šikanováni! Prosím někoho o radu..

Nejlepší odpověď
Mp2

Promiň, zkus to sem napsat lépe..

Kolik jí je.. Kdo a jak ji šikanuje..
Z toho co píšeš, tak ji šikanují ONI… Asi spolužáci… A k tomu ješté rodiče ??!!!

Kdo jí rozkazuje ? Kdo by jí mél zničit ?

Řešení je dost..
Pokud už je mezi lidmi, kteří ji šikanuji a nedá se zařídit, aby přestali, muže zménit školu.

Kdybys věděla alespoň jak se jmenuje a kam chodí do školy, pomohlo by i kontaktovat vedení školy, pokud na ni rodiče kašlou, vedeni školy ji nabídne školního psychologa, který zjisti, jak se věci maji.
Nékdo musí udelat první krok a ona to bude téžko..

Zkus na ni nalehat, ať situaci řeší..
Pokud to řešit nebude, možná jednou skončí rozmázlá na kolejích..

Pokud budeš mít strach, že si néco chce udělat…
Nebo pokud víš, že je ta šikana fakt už na takové úrovni, že ta holka nedokáže normálně fungovat..
Pak je tu řešení, abys to oznámila svým rodičům.. A ti kontaktovali policii, která už se dohrabe k tomu, odkud ti to ta holka píše..

Ty bys méla alespoň zjistit jak se jmenuje a odkud je.. Abys to trošku ulehčila..

Všeobecné asi tak..

Další odpovědi
Edison

Internetová kamarádka? To bude konverzační robot… Nic. 😁

ivzez

Poraď se se svými rodiči, třídní učitelkou,
učitelem na IT (PC) a/nebo se školním psychologem.

Ale pravděpodobnější je, že si z tebe „kamarádka“
jenom utahuje. Třeba to ani není dívka v tvém věku.

yuko

A jak vis, ze ta Tvoje internetova kamaradka je realna. Kamaradka? Co o ni vis?
Ani jmeno a prijmeni?
Vse, co vis, muzes oznamit na policie.cz Muzes se poradit na Lince duvery, podivat se na e-bezpeci.cz
Ty sama nejlepe vis, kde si s ni pise, jake stranky navstevuje. Jeji problem muze byt brzy i Tvuj problem. Je zajimave, jak hodne Ti na ni zalezi a pritom o ni vis jen to, ze ji sikanuji.

anonym

Především si osvoj dovednost kritického myšlení a nebašti automaticky všechno co ti kdo nakuká. Co náctiletá kamarádka může považovat za šikanu, která ji zevnitř požírá a trhá na kusy může být z pohledu rodičů jen snaha z toho klacka vychovat něco co si alespoň umí uklidit v pokoji a vynést koš než se to jde někam bavit a v opilosti čmárat po a převracet popelnice … Netvrdím že je to tak i v tomto případě, jen radím osvojit si schopnost vidět věci i z jiného úhlu pohledu a to co říká internetová kamarádka (kterou vůbec neznáš, přiznejme si) ber jen jako její osobní úhel pohledu který může být dost nepřesný a vzdálený objektivní realitě.

jirka F

Na internetové kamarádství mám názor takový pokud toho člověka zná ten kdo s ním int.kamarádí i v realitě tak je to v pořádku pokud bydlí dál.Ale pokud ho nikdy v životě neviděl a kamarádí s ním přes internet jenom tak s fleku tak potom se není čemu divit že to takhle vznikne i kyberšikana poté bych se obrátil prostřednictvím rodičů nebo někoho pokud ti ještě není 18 na PČR.