MaXoXo

šikana na SŠ ze strany mistrů a mnoho dalšího… Co dál?

Dobrý den, mám zde takový problém ve škole, přesněji se jedná o šikanu ze strany vyučujících (konkrétně 2 mistrů).

  1. Věčné urážky a shazování (např. Vy idioti, debilové, atd…)
  2. Tělesné tresty (ANO tělesné tresty např. bouchání přes prsty železnou tyčkou… nebo se mi jeden z mistrů opřel o rameno, když jsem seděl a plnou silou mě tlačil k zemi…)
  3. Obrovská arogance a povýšenost…

• Déle s nám jeden z mistrů ,,chlubil" tím, že jeho osobní rekord je 22 známek ze zkoušení za 1 den pro pouze jednoho žáka. Poté nám zdělil, že za 1 týden budeme mít 25 známek. Tento vyučující zkouší stylem: ,,tady máte novou látku a za 20 min. si Vás všechny z toho vyzkouším…" (dostanete 1 otázku, na kterou máte pouze 10 sekund ani o sekundu více, pokud odpovíte např. 9 věcí z 10 máte za 5…)
• Oba zmínění mistři chodí v uzavřeném objektu školy v pracovní době kouřit do jedné místnosti, kde ze zavřou cca na 5–10 min.

Proto bych se s Vámi rád poradil co dál…

Mám v plánu kontaktovat MŠMT, Českou inspekci, zřizovatel školy atd…
a rozhodně přestoupit na jinou školu…
ale nevím jestli nemám ještě chvíli počkat a pokusit se pořídit jakékoliv obrazové čí zvukové záznamy…

Děkuji za odpovědi!

Odpovědi
autacek

Počkat a pořídit jakékoliv zvukové či obrazové záznamy!

Ostatní to zvládají? Jestli by jim rupla celá třída, tak by měli sami problém. Je třeba rozlišit jestli je to osobní, nebo ne, no a pak nakolik je toto jednání skutečně závadné a proti předpisům. Tak jak to popisuješ se to tak může jevit, ale nakonec, kdo ví, na spratky musí být přísnost.