tencosepta

Šikana? A jak ji řešit

Budu konkrétnější: Ve škole je jeden kluk a tomu jsem prý zničil notebook, přitom si za to může sám. Ten ale po mě chce nový notebook a vyhrožuje mi že mě zbije atd. Je mu 15 a nemá z nikoho respekt, takže nevím jak to řešit. Vím že bych to měl někomu říct, jenže nevím jestli bych to tím ještě víc nepokazil, protože už má stejně ten kluk 3 z chování a jeho rodiče nechodí na třídní schůzky. Vážně potřebuji nějakou radu.

Nejlepší odpověď
Bedy

Tohle řešit s výchovným poradcem školy a s ředitelem, v krajním případě do toho zatáhnout policii. Jestliže má žák 3 z chování, tak brzo ho vyloučí, jesltiže budou na něj nějaké stížnosti.

Další odpovědi
sevos

Jestli jsi mu ho rozbil – zaplat´,jestli kecá,nedá se nic dělat,než ho proklepnout.
Doplňuji:
Tak jsem to řešil já.

Tw!st

Řekni to ředitelovi, že ti vyhrožuje, jelikož má trojku z chování, ředitel určitě bude věřit tobě a jestli ne tak bych to opravdu řesil s policií ( pokud si ten notebook teda opravdu nezničil ty)

Funna

co chceš slyšet..to, že mu nemáš nic kupovat je jasné…a PRVÉ řadě bych to bych to řešila se svými rodiči…

anonym

a proč si myslí a říká, že jsi mu ho rozbil? Jak se to stalo? Pokud máš čisté svědomí, no i pokud ho nemáš čisté, musíš to říct rodičům, a do školy k řediteli jděte řešit s rodiči, nebuď tam sám a co nejdřív, vysvětli tam, jak a co se s ntb stalo a neboj se, v ntb se dá všechno dohledat, si teda myslím

Margarita

Tak nevím jaké máš rodiče, ale pokud jsou alespoň trochu chápaví, tak s tebou zajdou k řediteli a ten inkognito, čili v tichosti a v anonymitě to musí vyřešit. Pokud by měl ještě někdo s dětí ve třídě podobný problém s tímto klukem, pak se spojte a jednejte společně!!! Hlavně se nebát a řešit to!