Sibiřské typy rakytníků jsou velmi mrazuvzdorné až do cca –50 stupňů, takže by se hodil opak skleníků tvz. „Mrazník“?

Mrazník = to jsem si právě vymyslel, ale mohl by být klidně menší např. na ten rakytník.
Prostě vzhledové by šlo o skleník ve kterém by se uměle udržovala teplota libovolně pod nulou.
Netuším jestli je k tomu třeba nějakého zařízení a jak by to fungovalo/nefun­govalo přes léto, aby
to bylo izolované od vnějších vyších teplot venku. Možná by se tam prostě musel tu a tam doplnit led a sníh
, který by si člověk uměle vytvářel v mrazáku a tak.
Další otázkou je zda-li by tu sibiřský odruda vyrostla, ale předpokládám, že ano, když je mrazuvzdorná.
No a na závěr je tu jasná spojitost s otázkou zjenteka kolem sklízení rakytníku zde:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-chytre-a-bez-namahy-sklidit-rakytnik
, jen než abych to směřoval do diskuze k té otázce tam
kde to někteří lidi přehlédnou, tak zavádím novou točící se spíše o kolo doufám, že snad ne „nerealizovatel­ných“
„mrazníků“. ;)

Odpovědi
Drap

Sibiřské odrůdy rakytníku u nás běžně rostou. Nemusíš vytvářet žádný „mrazník“. Byl by to nesmysl. Přezimuje při mínus padesáti, ale neplodil by ti. Proč by kdo tedy utrácel za drahé zařízení, které by bylo k ničemu?