Shlédli jste film o neuvěřitelném géniovi?

V dětství prodělal nemoc která mu zřejmě způsobila jiný život. Čísla vnímá jako tvary a barvy. Jak se tato schopnost nazývá? Má to něco společného s rozšířeným vnímáním hudby kdy při poslechu vidí barvy podle instrumentu? Ten chlapec – génius si pamatuje i stomístná čísla. Umí bleskově vypočítat i ty nejsložitější matematické příklady. Toužili by jste mít takové schopnosti? Kolik mu je dnes roků?
Doplňuji:
Opravuji „zhlédl“. Budu si to pamatovat.

Nejlepší odpověď
quentos

nevím jak vy, ale já se na něj nedíval shora. Já ho Zhlédl ;{)>
Doplňuji:
je to častá chyba, řek bych přímo masová, takže bych si z toho nic nedělal. Ale dobré vědět

Další odpovědi
iceT

http://www.csfd­.cz/film/5954-rain-man/ http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Au­tismus

Nevím či přesně toto máte na mysli,lidé postižení autismem mají mnohdy ůžasnou pamětˇ na čísla,tváře…a jejich vnímání světa se značně liší od toho našeho.Přesto mohou žít normální život a chodit do zaměstnání.

Miroslavst

Nemáš na mysli ten film, jak maloval jako malý chlapec a přišel na tajný kód, vyšetřovala ho i FBI? Myslím, že film se jmenoval autista.
Ano ten film jsem viděl.