Poradíte materiál, ze kterého by bylo možné vyřezat velká písmena a natřít je barvou?

Jedná se mi o možnost vyřezat několik velkých písmen o rozměrech cca 100 - 150 cm na výšku, aby to bylo možné něčím natřít a zároveň aby to bylo do jisté míry odolné proti povětrnostním vlivům (bude to cca 3 týdny umístěné venku na plotě jako reklama na kulturní akci). Když jsem přemýšlel, co by mohlo vyhovovat, tak mě napadl akorát sololit, protože se s ním dá celkem snadno pracovat (řezat), ale nevím, jestli by se nenašel ještě nějaký jiný vhodný materiál, který se prodává po plátech a je odolný proti větru a dešti. Samozřejmě je důležitým kritériem i cena. Nemůžeme si dovolit dát za jedno písmeno několik set. Ten sololit vychází na přibližně 50 kč/m2.

Původní neotázka
Sháním tip na materiál, ze kterého by bylo možné vyřezat velká písmena a natřít je barvou

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jestli trváš na plastickém písmu, používá se pěnový polystyrén. Snadno a rychle se dá řezat. Pro usnadnění písmena poskládat z fragmentů, lepit vodorozpustným lepidlem, přelakovat rovněž vodorozpustnými laky. Po zaschnutí to venkovním vlivům nějakou dobu odolá. Rozhodně se nedají použít lepidla a barvy s organickým ředidlem.
--------------
Doplněno: měl jsem použít slovo "vododisperzní" místo "vodorozpustný". Školní vodovky by asi nebylo to pravé ořechové :-)

Další odpovědi:

Zlatý

Kromě polystyrenu snad jen osb desky, sololit asi ale vyjde levněji. Pokud bude někdo chtít písmena poškodit, poškodí i kovová.

Zlatý

Hele a co teda zkusit vystříhat staré lino a to připíňákama nebo hřebíčkama k tomu plotu přibít. Popř. udělat dírky a přivázat drátkem.
To by šlo lehce stříhat, řezat, je to stejně silný jako tvůj navrhovaný sololit, který by ti deštěm rozpadl. I když ne hned.
Lino seženeš všude nebo se dá i koupit za přijatelnou cenu.

Bronzový

Aspoň 500% souhlas s p.Keplerem!!!
Pokud bude stačit jen 100cm,to aby se nemuseli spojovat dvě desky (50x100cm -standart výrobce je schopen ,za příplatek i jiné rozměry).Lehce se opracuje-tenší desky upravenou pistolovou pájkou , tlustší odporovým drátem,nebo pilou zlodějkou, natřít téměř jakoukoliv barvou ,pokud se umí i autosprejem,lepit -pěna na lepení izolace nebo i normální montážní-je levnější ale musí se déle fixovat,a lepidly jako Mamut,herkules ...Různé tlouštky desek od cca1cm po asi 20 či 25cm!!!

Bronzový

A co jen na plot připevnit plachtu a písmena barvou nastříkat?

Diskuze k otázce

CGH

kepler: polystyren mě také napadl, ale trochu se obávám, jestli by nám to někdo snadno neulámal. Pak je z toho také pěkný binec.

Zlatý

Kepler

No jo, to samozřejmě záleží na jak moc exponovaném místě to bude, jinak platí co napsal Drap. Přiznám se ale, že jsem přehlédl, že to chceš mít na plotě. Tak to dej jako transparent za plot, nebo písmena napíchni na tyčky v zemi. Aspoň to bude výš a z větší dálky viditelné :-)

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3733
Zlatý Drap 2189
Zlatý led 1609
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1242
Zlatý quentos 1175
Zlatý mosoj 838
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799
Zlatý Kepler 764

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.