Avatar uživatele
CGH

Poradíte materiál, ze kterého by bylo možné vyřezat velká písmena a natřít je barvou?

Jedná se mi o možnost vyřezat několik velkých písmen o rozměrech cca 100 – 150 cm na výšku, aby to bylo možné něčím natřít a zároveň aby to bylo do jisté míry odolné proti povětrnostním vlivům (bude to cca 3 týdny umístěné venku na plotě jako reklama na kulturní akci). Když jsem přemýšlel, co by mohlo vyhovovat, tak mě napadl akorát sololit, protože se s ním dá celkem snadno pracovat (řezat), ale nevím, jestli by se nenašel ještě nějaký jiný vhodný materiál, který se prodává po plátech a je odolný proti větru a dešti. Samozřejmě je důležitým kritériem i cena. Nemůžeme si dovolit dát za jedno písmeno několik set. Ten sololit vychází na přibližně 50 kč/m2.

Původní neotázka
Sháním tip na materiál, ze kterého by bylo možné vyřezat velká písmena a natřít je barvou

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2561 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Jestli trváš na plastickém písmu, používá se pěnový polystyrén. Snadno a rychle se dá řezat. Pro usnadnění písmena poskládat z fragmentů, lepit vodorozpustným lepidlem, přelakovat rovněž vodorozpustnými laky. Po zaschnutí to venkovním vlivům nějakou dobu odolá. Rozhodně se nedají použít lepidla a barvy s organickým ředidlem.

Doplněno: měl jsem použít slovo „vododisperzní“ místo „vodorozpustný“. Školní vodovky by asi nebylo to pravé ořechové 🙂

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Kromě polystyrenu snad jen osb desky, sololit asi ale vyjde levněji. Pokud bude někdo chtít písmena poškodit, poškodí i kovová.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Hele a co teda zkusit vystříhat staré lino a to připíňákama nebo hřebíčkama k tomu plotu přibít. Popř. udělat dírky a přivázat drátkem.
To by šlo lehce stříhat, řezat, je to stejně silný jako tvůj navrhovaný sololit, který by ti deštěm rozpadl. I když ne hned.
Lino seženeš všude nebo se dá i koupit za přijatelnou cenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

A co jen na plot připevnit plachtu a písmena barvou nastříkat?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
CGH

kepler: polystyren mě také napadl, ale trochu se obávám, jestli by nám to někdo snadno neulámal. Pak je z toho také pěkný binec.

před 2561 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No jo, to samozřejmě záleží na jak moc exponovaném místě to bude, jinak platí co napsal Drap. Přiznám se ale, že jsem přehlédl, že to chceš mít na plotě. Tak to dej jako transparent za plot, nebo písmena napíchni na tyčky v zemi. Aspoň to bude výš a z větší dálky viditelné 🙂

před 2560 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek